Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chodíte v noci často na toaletu? Problém může být v běžně používaném dochucovadle!

Chodíte často na WC? Nemůže za to ani prostata, ani zánět močáku, ale tahle BĚŽNÁ POTRAVINA

Na toaletě
zdroj: Thinkstockphotos Na toaletě
aktualizováno 28.03.2018, 16:43 | 28.03.2018, 16:43 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Chodíte v noci často na toaletu? Problém může být v běžně používaném dochucovadle!

Noční výlety na toaletu zná asi každý. Je to jedna z nejnepříjemnějších věcí, která nás v noci trápí. Přerušování spánku a opakované probouzení se způsobuje našemu tělu stres. Kvůli tomu se v noci často nevyspíme. Říkáte si: to bude nastydnutím, začínajícím zánětem močového měchýře, u mužů bývá na vině prostata, nebo jste toho prostě před spaním moc vypili.

 

Podle nejnovějších výzkumů může být viníkem i potravina, od které byste to zřejmě nečekali. A přitom ji konzumujete téměř s každým jídlem. Pokud chcete omezit chození na toaletu, stačí údajně omezit příjem soli.

 

 

Japonský tým na konferenci urologů v Londýně prezentoval výsledky jejich nejnovějšího výzkumu. Během tří měsíců sledovali 321 dobrovolníků. Výsledky ukázaly, že lidi, kteří konzumovali méně soli, budila v noci výrazně méně často potřeba na malou.

 

V první skupině bylo 223 dobrovolníků, kteří omezili příjem soli o 25 procent, což znamená, že z 10,7 gramu za den přijali pouze osm gramů. A vliv na běhání na WC? Původně šli dvakrát až třikrát za noc, ale po omezení soli šli pouze jedenkrát.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sůl v jídle škodí, ale v kosmetice pomáhá
Nemůžete solit? Víme, čím můžete sůl nahradit
Taveňáky versus sůl? Jak často si je smíme dopřát?

 

Ve druhé skupině, kde bylo 98 lidí, zvýšili příjem soli z 9,9 na 11 gramů. V noci navštívili toaletu třikrát až čtyřikrát. Dříve se nevzbudili vůbec, nebo maximálně jedenkrát. "Toto je první výzkum, který sleduje, jak sůl ovlivňuje chození na toaletu," řekl autor výzkumu doktor Matsuo Tomohiro.

 

"Je to vážný problém, který se týká i mladých i starých lidí. Přitom řešení je velmi jednoduché. Stačí omezit sůl," dodal.

 

Tabulka - sůl v potravinách
(Foto: TN.cz)

 

Čím je to způsobené? Sodík, který se v soli nachází, hraje významnou roli v udržování správné rovnováhy tekutin v tkáních a krvi. Čím více soli se ale v naší stravě nachází, tím více musí naše ledviny pracovat a tím rychleji se opotřebují.

 

Příliš vysoká konzumace soli může způsobit dokonce ještě více zdravotních problémů. Například otoky nohou a kotníků, nadměrné pocení, vysoký krevní tlak nebo celkové selhání ledvin, zejména v případě její dlouhodobé nadkonzumace.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře