Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Taky si občas kladete otázku, jak je možné, že Francouzky jsou tak štíhlé, přestože se jedná o zemi plnou dobrot jako baget, výtečných sýrů a parmské šunky?

Dieta-nedieta podle Francouzek! Jaké je tajemství jejich štíhlé linie?

francouzka - 2
zdroj: Getty Images francouzka - 2
aktualizováno 06.08.2018, 16:13 | 06.08.2018, 16:13 | MT

Taky si občas kladete otázku, jak je možné, že Francouzky jsou tak štíhlé, přestože se jedná o zemi plnou dobrot jako baget, výtečných sýrů a parmské šunky?

Poznejte tajemství jejich stravování a získejte štíhlou linii i vy! Jaké jsou hlavní principy francouzského stylu stravování?

 

francouzka - 3
(Foto: Getty Images)


1) Zapomeňte na diety

Jednu věc Francouzky rozhodně neznají - diety. Kašlou na všechny poučky a aktuálně doporučované zásady stravování, s chutí si dají máslový croissant, plísňový sýr nebo těstoviny se smetanovou omáčkou. Naopak si nedávají po ránu obrovské snídaně jen proto, že jim to nějaký dietolog nařídil, a naopak si dopřejí výživově vydatné jídlo večer. Zkrátka poslouchají své tělo, a vědí, co je pro ně dobré.

 

francouzka - 1
(Foto: Getty Images)


2) Jídlo si vychutnejte
Zatímco ráno se Francouzky ve spěchu klidně zapomenou nasnídat, o to více si to vykompenzují při obědě nebo večeři. Z jídla si dělají rituál a naprosto přirozené je pro ně dlouhé posezení nad vínem s rodinou nebo přáteli. U jídla přitom dlouze debatují a vychutnávají si ho - ale díky tomu poznají, kdy jsou syté a nezhltnou toho více, než si tělo žádá.

 

3) Kvalita, ne kvantita

Francouzky si zakládají na kvalitních surovinách a nakupují je z prověřených zdrojů, najradši na trhu, kde si vše mohou osahat a ovonět. I tady navíc mohou reagovat lépe na chutě a potřeby svého těla a vybrat si z čerstvých surovin, na co mají právě chuť a o které živiny si tělo právě říká. Zkuste i vy dávat přednost farmářským výrobkům a uvidíte, o kolik jsou chuťově lepší.


4) Všeho s mírou

U Francouzek platí více než u jakékoli jiné národnosti, že všeho, a především toho dobrého, s mírou. Dopřejí si víno klidně každý den, ale maximálně jednu nebo dvě sklenky. Dají si dezert, ale nutně ho nemusí dojíst. Ochutnají všechno, ale nepřecpávají se. Veškerá svá jídla navíc doplňují saláty a neméně oblíbené jsou u nich i pečené zeleninové směsi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dieta bez diety: 5 šikovných triků čtenářek!

10 rad pro hubnutí bez diety

Osmihodinová dieta: Amerika po ní šílí!


5) Méně je více
Zlatým pravidlem Francouzek tedy je - neodpírejte si a dopřejte si všechno, co máte rády. Působí to lépe na psychiku a zaručíte si tedy, že se svými oblíbenými jídly příště nepřecpete. Dopřejte si tedy s chutí vaše oblíbené jídlo, jen v menších porcích. O to víc si je vychutnáte.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře