Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Stres, kam jen oko dohlédne. E-maily řešíte v kanceláři na počítači, během večeře na laptopu, nebo dokonce ve dvě ráno v posteli na svém telefonu? Možná potřebujete Digital Wellness Escape proceduru!

Nový wellness trend: Nabízejí únik pro unavené moderními technologiemi

Masáž při svíčkách
zdroj: Thinkstockphotos Masáž při svíčkách
aktualizováno 07.11.2019, 00:00 | 07.11.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

Stres, kam jen oko dohlédne. E-maily řešíte v kanceláři na počítači, během večeře na laptopu, nebo dokonce ve dvě ráno v posteli na svém telefonu? Možná potřebujete Digital Wellness Escape proceduru!

Chodíte rádi na masáže, které vám pomohou ulevit zádům přetíženým od hrbení v kanceláři, nebo do solné jeskyně, kde zrelaxujete hlavu zatíženou nekonečnem povinností a úkolů? Moderní doba je stresující i díky všudypřítomným technologiím, svět wellness se tak stále více zaměřuje i na ně - a na boj s problémy, které nám způsobují.

 

Komplex masáží a procedur, spadající do kategorie Digital Wellness Escape, slibuje enormní relaxační zážitek v podobě masáže zaměřené na hlavu, oči, krk, ramena, ruce a chodidla. Cílem je dosáhnout kompletního fyzického uvolnění z napětí vyvolaném digitálními zařízeními, která náš dennodenně obklopují a narušují schopnost vychutnat si klidný, technologiemi nerušený okamžik.


Pro koho je procedura určena?


Pro každého, kdo se cítí být otrokem digitálních vymožeností, jež jsou nedílnou součástí našeho života. Signálem mohou být ztuhlá ramena, lopatky, bolesti v oblasti karpálních tunelů, ale i zarudlost očí a časté migrény. Technologie se dostaly do tak pokročilého stavu, že ovlivňují prakticky celé naše tělo a nepomáhá tomu ani fakt, že si je často spojujeme se stresovými momenty (nevyřízené emaily, popularita na instagramu atd.). Tím se z psychosomatického lehce stane problém somatický a můžou nastat tyto či mnoho jiných zdravotních komplikací.

 

 


Proč se soustředí pouze na určité oblasti těla?

Masáž se soustředí především na oblasti hlavy, očí, krku, ramen, rukou a chodidel. Většina těchto míst přichází denně do kontaktu s různými technologiemi, které můžou přímo či nepřímo ovlivňovat jejich stav. V případě očí jde o nepřetržitou práci s telefony, počítači či televizí. V případě ramen zas o sedavý druh práce u počítače, kterou má teď už většina lidí. Chodidla se při této terapii nechávají nakonec pro pocit „uzemnění“ a spojení s planetou, na niž žijeme.


Vlastní zkušenost


Sama jsem si tuto proceduru vyzkoušela ve Spa v Mandarin Oriental, který Digital terapii Wellness Escape nedávno zařadil na seznam svých procedur. Celé dopoledne i část odpoledne jsem prožila ve spíše hektickém duchu a na masáž jsem se velice těšila.


Začalo se už při příchodu, kdy mi nabídli sklenici vody a poprosili, zda bych si nesundala boty. Dále mi věnovali drobnou taštičku, kam jsem měla uklidit svůj telefon, pro kompletní odpoutaní od jakékoli technologie. Převlékla jsem se do županu a chvilku počkala na příchod terapeutky, která mě uvedla do překrásné místnosti s názvem Bohemia a požádala, zda bych si nesundala i pantofle, jež jsem obdržela na recepci. Celá procedura začíná umytím nohou v misce s kameny, šungity.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Hudební lázeň: Očista pro tělo i duši
Partner byl na erotické masáži! Dopustil se nevěry?
Potřebují záda úlevu? Kdy stačí masáž nebo tejpy a kdy pomůže jen fyzioterapeut


Šungity jsou kameny vytvořené z uhlíky a svůj název dostaly podle místa výskytu, karelské vesnice Šuňga na severozápadě evropské části Ruska. Je to jediné naleziště této horniny na celém světě a o jejich léčivých schopnostech se vědělo už za vlády Petra Velikého, kdy byly v Rusku zřízeny šungitové lázně. Tyto kameny mají mít speciální sorpční schopnosti, díky čemuž neobyčejně zlepšují kvalitu vody a tím „čistí“ vaše nohy od všech nečistot.


Následně se mě terapeutka zeptala na problematické partie (které části těla mě bolí, kde by se měla více a kde naopak méně zaměřit) a společně jsme vybrali olej, se kterým byla masáž prováděna. Já jsem poprosila o orientaci především na horní polovinu zad, kterou mívám velice namoženou, a ruce, jelikož s telefonem pracuji téměř celý den.

 

Masáž chodidel
(Foto: Getty Images)


Od započetí masáže pomocí tibetských meditačních činelů až po konečnou masáž chodidel jsem prožívala naprostou relaxaci každým coulem svého těla i mysli. Odpočala jsem si víc, než během několikahodinového spánku a napětí v trapézech úplně zmizelo. Na konci jsem dostala i kartičku s Digital Wellness tipy a omalovánky vytvořené speciálně pro tuto proceduru. Díky našemu soustředění během samotného vybarvování daleko snadněji uvolníme mysl a dokážeme se od technologií částečně odpoutat i během všedního dne.


Máte také pocit, že jste částečným otrokem technologií? Podělte se o svůj názor v komentářích!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře