Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

O tomto tématu ví své i Tereza z Ulice, která nedávno podala výpověď a od té doby chodí do práce se staženým žaludkem. Atmosféra ve škole houstne a napětí mezi Terezou a ředitelkou Puklickou je čím dál větší. Prožíváte v práci podobné dusno? Jak s...

Dusno v práci: Jak to zvládat a nezbláznit se?

Seriál Ulice: Co Tereza přizná?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Co Tereza přizná?
aktualizováno 15.01.2019, 00:02 | 15.01.2019, 00:02 | doma.cz

O tomto tématu ví své i Tereza z Ulice, která nedávno podala výpověď a od té doby chodí do práce se staženým žaludkem. Atmosféra ve škole houstne a napětí mezi Terezou a ředitelkou Puklickou je čím dál větší. Prožíváte v práci podobné dusno? Jak se s touto situací vyrovnat a nenechat se obrat o veškerou energii?

Stres v práci občas potká každou z nás, ale je to o to horší, když se k tomu přidá ještě toxické prostředí, konflikt s nadřízeným, nepřející kolegové a nepříjemná atmosféra. Jak si v takovém prostředí udržet klidnou mysl? Dodržujte tyto zásady.

 

Mobbing
(Foto: Getty Images)

 

1. Před a po práci se věnujte aktivitám, které vás nabíjí energií a dokážou vás zklidnit

 

Předtím, než opět vkročíte do prostředí, které vám způsobuje stres, si udělejte čas na krátkou meditaci a zkuste svou mysl nastavit pouze na pozitivní myšlenky. Nenechte se negativní atmosférou ihned semlít. Po práci si pročistěte hlavu na krátké procházce nebo sportem. 

 

2. Netahejte práci domů

 

Dodržujte toto pravidlo a vyhněte se tomu, že vaše problémy v práci zaberou i váš volný čas a většinu vašich myšlenek. Od negativního prostředí si odpočiňte alespoň doma. Vaše tělo i mysl to potřebují. Je pochopitelné, že jste plné negativních emocí a potřebujete se vypovídat. Neustálé opakování a řešení pracovních problému vám ovšem ve finále spíše uškodí, než pomůže.

 

3. Nastavte si hranice a bariéry

 

Zkuste si své pracovní prostředí alespoň trochu zpříjemnit a ozdobte svůj pracovní stůl předměty, které máte rády a vytvořte si z něj pomyslné útočiště, kde se vás okolní atmosféra nebude tolik dotýkat. Pokud to vaše práce dovoluje, dejte si občas při práci sluchátka do uší nebo alespoň polovinu dne pracujte z domu.

 

Freelancer
(Foto: Getty Images)

 

Znejte své hranice a nebojte se slušně ohradit, pokud už chování vašich kolegů nebo šéfa bude za vaší hranicí. Máte právo se bránit.


4. Soustřeďte se pouze na práci a na své cíle

 

Zkuste se méně soustředit na mezilidské vztahy na pracovišti a přesuňte svou pozornost pouze na práci, kterou vykonáváte. Snažte se ji dělat dobře, neustále se zlepšovat a učit se nové věci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šikana v práci: Jak ji rozeznat a jak se efektivně bránit?

Pomlouvají vás kolegové v práci? Braňte se!

DESATERO: jak poznáte, že je načase dát výpověď v práci?

5. Nepřihazujte polínka do ohně

 

Neúčastněte se kolektivního drbání ostatních zaměstnanců, nevracejte kolegům naschvály a neprovokujte zbytečně svého šéfa. Vyplatí se zůstat na neutrální půdě a co nejvíce profesionální. Nepropadněte dětinským hrám a snažte se zachovat klid a důstojnost.

 

Co v podobné situaci funguje vám?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře