Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Diet je všude plno a u mnoha z nich je potřeba omezit maso, zejména to červené. Co takhle naopak se rozhodnout jíst jenom maso?

Extrémní carnivore dieta: Zvládly byste jíst jen maso?

Žena s masem
zdroj: Getty Images Žena s masem
aktualizováno 03.02.2019, 00:00 | 03.02.2019, 00:00 | doma.cz

Diet je všude plno a u mnoha z nich je potřeba omezit maso, zejména to červené. Co takhle naopak se rozhodnout jíst jenom maso?

Představte si, že byste úplně přestaly jíst zeleninu, ovoce, pečivo a čokoládu. Místo toho byste se daly na čistě živočišnou dietu. Nazývá se carnivore a její název je příhodně odvozený ze slova "masožravec". Tento typ diety se opírá o tvrzení, že v minulých dobách se lidé živili také spíš masem.

 

Žena s masem
(Foto: Getty Images)

 

Hovězí a sůl

 

V tomto typu stravování jde tedy o to, živit se jen masem a vyškrtnout z jídla veškeré sacharidy. Hodí se proto hlavně pro lidi, kteří už vyzkoušeli jiné ektogenní čili nízkosacharidové diety.

 

Aby však mělo tělo z čeho brát energii a neměly byste pořád hlad, doporučuje se jíst také hodně kvalitních tuků, doporučuje se třeba sádlo. S větším množstvím tuků v jídelníčku se vyhnete počátečním nepříjemným pocitům hladu, únavy, ale i bolesti hlavy z hladu.

 

Kromě čistého masa jsou povolena také další živočišné pokrmy, jako vejce. Smíte také koření, aby jídelníček nebyl tak jednotvárný, a také aby se podpořilo lepší trávení. Tělo by se mělo na nový jídelníček adaptovat přibližně během jednoho týdne.

 

Ženy s masem
(Foto: Getty Images)

 

Co při masožravé dietě pít?


Pokud se budete vyhýbat cukru, musíte omezit i sladká pití. Kromě vody si můžete dát čaj a kávu, ale to je všechno. Žádné šťávy nebo limonády, a to ani zeleninové, a žádné mléko.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Osmihodinová dieta: Amerika po ní šílí!

Polévková dieta: Za 5 dní 5 kilo dole!

Mléčná dieta: Pohodlné a rychlé hubnutí

 

Co to pomáhá léčit?


Dieta může mít i ozdravné účinky. Hodí se například pro diabetiky, alergiky nebo lidi se střevními potížemi, je ale vždy lepší konzultovat ji se svým lékařem. Ač zní striktně a extrémně, má své zastánce i mezi lékaři a vědci.

 

Jiní odborníci však varují, že při dlouhodobém jídelníčku postaveném jen na mase a živočišných tucích může dojít k nedostatku různých vitaminů, jako je vitamin C, a antioxidantů, což může vést ke zhoršení zdravotního stavu a obranyschopnosti těla. Strava bohatá na maso a tuky je navíc dle některých odborníků původcem civilizačních chorob, může zvyšovat dispozice k k rakovině tlustého střeva či potížím se srdcem a cévami.

 

Jste zastánci podobných diet, které vylučují některou skupinu potravin? Jaké s nimi máte zkušenosti a úspšěhy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře