Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dalo by se říct, že léto je ideální příležitostí pro detoxikaci a omlazení našeho organismu, například po promlsané dovolené je ideální čas našemu tělu trochu ulevit. Podle odborníků existuje několik potravin, které nám k tomu mohou pomoci a na je...

Fenomén zvaný zelený ječmen! Proč je tolik prospěšný pro náš organismus?

Kráska
zdroj: oficiální zdroj Kráska
aktualizováno 16.06.2018, 00:00 | 16.06.2018, 00:00 | doma.cz / ten

Dalo by se říct, že léto je ideální příležitostí pro detoxikaci a omlazení našeho organismu, například po promlsané dovolené je ideální čas našemu tělu trochu ulevit. Podle odborníků existuje několik potravin, které nám k tomu mohou pomoci a na jedné z nich se téměř všichni shodli. Řeč je o mladém ječmenu, který je vědci čím dál častěji skloňován pouze v superlativech.

Zelený ječmen poskytuje našemu organismu dokonalou detoxikaci. To však zdaleka není jediná zázračná schopnost této rostliny. Jaké další blahodárné účinky nám tento malý zázrak přináší?


V čem tkví kouzlo ječmene? Zelený ječmen je pěstován v USA, v oblastech vyschlých sladkovodních jezer, kde se nachází půda, která obsahuje nezvykle bohaté množství živin. Tuto zázračnou rostlinu po jejím vypěstování její pěstitelé sklidí, vylisují z ní šťávu a z té pomocí dehydratace získávají zelený prášek.

 

Jak vám zelený ječmen zachrání léto?


1) Pomůže vám k dokonalému opálení.
2) Odlehčí vašemu zažívání po požitkářské dovolené.
3) Posílí vaši imunitu a obranyschopnost!
4) Dostane vás do skvělé tělesné formy a zlepší vaše myšlení.
5) Skvěle bojuje proti každodenní únavě!


Kyselá? Už nikdy!

Je známé, že některé nezdravé potraviny naše tělo až příliš zatěžují. Způsobují jeho překyselení a nevyrovnané PH v našem těle, které může vyvolat řadu zdravotních obtíží. Naštěstí i na to zná mladý ječmen lék, tedy spíše ho ztělesňuje. Obsahuje totiž vyrovnané množství zásaditých látek a výrazně přispívá ke snížení míry překyselení našeho organismu.

 

ČTĚTE TAKÉ: 

Přestáváte kouřit? TYTO POTRAVINY vám v tom pomohou

"Nevinné" potraviny, po kterých přibíráme

Top potraviny skrývající nejvíc vitaminů a minerálů: Levné, exotické, i ty, které končí v odpadu

 

Chytřejší a ve formě

Zelený ječmen, jinak nazýván také jako „zelená potravina“, není chválen nadarmo. Obsahuje totiž, mimo jiné, velké množství chlorofylu, který nám pomáhá okysličovat krev a tkáně. Díky pravidelné konzumaci tohoto zeleného zázraku se zlepšuje činnost našeho mozku a naše celková fyzická kondice. Přidejte si 1 kávovou lžičku ječmene do nápoje každý den, alespoň po dobu 3 měsíců a účinek se rozhodně dostaví. Začne vám to víc pálit a při běhání vám kamarádka nejspíš nepostačí.

 

Detox - 1
(Foto: oficiální zdroj)
 

 

Zdravá, neohrožená i krásně opálená

 

Pokud by se vám zdálo, že blahodárných účinků, které tato zelená potravina poskytuje, už muselo být dost, jste na omylu. Ječmen totiž, aby toho nebylo málo, skrývá také velké množství vitamínů! Konkrétně vitamíny A, C, E, K i vitamíny skupiny B. Dál v této potravině najdete beta-karoteny, které vám pomáhají ke zdravému a krásnému opalování. Dále u ječmene najdete také biotin, kyselinu listovou a živé enzymy.


Zapomeňme na šálky kávy, únava a vyčerpání s ječmenem nehrozí


Jestli nám nějaké potraviny dokážou dodat energii, ječmen mezi ně nepochybně patří. S minerály, které zelený ječmen obsahuje, můžeme spolehlivě bojovat proti naší každodenní únavě. Ani další důležité látky, jako je vápník, draslík, hořčík, železo, křemík, sodík, fosfor, bór či mangan, totiž v této super potravině nemohou chybět.


Máte zkušenost se zeleným ječmenem? Napište nám do komentáře!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře