Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už několik týdnů si můžeme plnými doušky užívat slunečných dnů. Nejen, že nám slunce zlepšuje náladu, ale především stojí za tvorbou vitamínu D. Bohužel někteří z nás to s pobytem na slunci natolik přeženou, že místo zdravého opálení musí čelit če...

Jak se ZDRAVĚ OPÁLIT? Osvojte si základní zásady

Opalování
zdroj: Thinkstockphotos Opalování
aktualizováno 24.05.2018, 00:00 | 24.05.2018, 00:00 | doma.cz

Už několik týdnů si můžeme plnými doušky užívat slunečných dnů. Nejen, že nám slunce zlepšuje náladu, ale především stojí za tvorbou vitamínu D. Bohužel někteří z nás to s pobytem na slunci natolik přeženou, že místo zdravého opálení musí čelit červené a spálené pokožce.

A jaké jsou zbraně v boji proti spálené pokožce? Stačí, když budete dodržovat tyto tři zásady. 


1. Výběr přípravku

V první řadě je důležité, abyste si vybrali správný přípravek. Na trhu naleznete mnoho kvalitních opalovacích krémů, které jsou vytvořené pro každý typ pleti. Lidé s mastnou nebo aknózní pletí můžou zvolit přípravky, po kterých bude jejich pleť chráněna, ale zároveň i zmatněna. Výrobci ale myslí i na lidi se suchou či atopickou pletí, která rovněž potřebuje speciální ochranu. Dále se zaměřte na výběr správného faktoru. Obecně platí, že čím vyšší SPF, tím lepší ochrana pro vaši pokožku. Nebojte se sáhnout po opalovacích krémech s SPF 50, díky kterým budete mít jistotu, že se nespálíte.

 


2. Správné množství přípravku

Nanášené množství přípravku je rozhodující pro to, jaké ochrany se kůži vlastně dostane. Mezinárodní doporučení je stanoveno na 2 miligramy na centimer čtvereční. Důležité ale je, abyste na každou oblast těla nanesli tlustý pruh opalovacího krému, a to v délce od špičky prostředníčku ke konci dlaně. Množství potřebné k ochraně celého tělo odpovídá velikosti golfového míčku. Nezapomeňte, že opalovací spreje mají být aplikovány v množství 15 výstřiků na každou oblast těla. Zároveň myslete na to, že přípravky musí být opakovaně nanášeny. Obzvláště v případě, kdy jste se po koupaní otřeli ručníkem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 největších mýtů o opalování! Stačí se namazat jednou denně?
Perfektní opálení: Co musíte udělat PŘED a PO
Řešíte problém, jak si sami namazat při opalování záda? Praktické rady, jak na to!


3. Správná aplikace
Přestože si řada lidí uvědomuje potřebu používat opalovací přípravek, neaplikují ho s dostatečnou pečlivostí, a tak zůstanou některé části těla zcela bez ochrany. Nejvíce jsou zanedbávány oblasti jako nohy, ruce, zadní strany paží, horní část zad a pokožka kolem okraje plavek. Během nanášení opalovacího krému tedy dávejte velký pozor na to, abyste některou část vašeho těla nevynechali. Zvýšenou pozornost věnujete i svému dekoltu a podpaždí.

 

 

Na tohle nezapomínejte:

- Neopalujte se tehdy, když je slunce na obloze nejvýše.


- Nevystavujte kojence a děti do tří let přímému slunci.


- Zjistěte si svůj typ pokožky a používejte přípravky s vysokým ochranným faktorem.


- Chraňte se oblečením, kloboukem proti slunci, slunečními brýlemi atd.


- Vyhněte se slunečnímu záření po peelingových či laserových procedurách nebo po užití léčiv zvyšujících citlivost na sluneční záření.

 

Náš tip:

 

Opalovací krémy
(Foto: Archiv firem)

 

* Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control poskytuje ochranu před UVA a UVB paprsky, jakož i před vysokoenergetickým viditelným světlem. Zároveň vede k viditelné redukci projevů stárnutí pleti, jako jsem jemné linky a vrásky. Složení obsahuje kyselinu hyaluronovou, která váže vodu, čímž vyplňuje vrásky zevnitř. (Eucerin, 485 Kč)

 

* Transparentní sprej na opalování Eucerin Sun Sensitive Protect s ochranným faktorem SPF 30 poskytuje ochranu a zvýrazňuje opálení u všech typů pokožky. Lehká textura se snadno vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. (Eucerin, 430 Kč)

 

* Lehká textura spreje na opalování Nivea nezanechá na kůži mastný film, přesto pleť intenzivně hydratuje. Složení zahrnuje vysoce spolehlivé a účinné UVA a UVB filtry, které pokožku chrání před sluncem ihned po aplikaci. (Nivea, Sun Protect & Bronze, 237 Kč)

 

* Opalovací sprej Bioderma Photoderm je určen pro pokožku alergickou na slunce. Díky unikátnímu patentu buněčné bioochrany v kombinaci se slunečními filtry chrání pokožku a aktivuje přirozené reparační mechanismy. (Bioderma, 399 Kč)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře