Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pinzeta na klíšťata je skvělý pomocník pro bezpečné a hygienické odstranění nežádoucího parazita. Pokud ji s sebou na výletě nemáte, naučíme vás, jak ho odstranit během okamžiku.

Jak vytáhnout klíště bez pinzety? Tenhle trik se naučte

Klíště
zdroj: Profimedia Klíště
aktualizováno 22.08.2019, 00:00 | 22.08.2019, 00:00 | doma.cz

Pinzeta na klíšťata je skvělý pomocník pro bezpečné a hygienické odstranění nežádoucího parazita. Pokud ji s sebou na výletě nemáte, naučíme vás, jak ho odstranit během okamžiku.

Kroutit, vyviklat za pomoci sirky, nebo utopit v oleji či mastném krému? Nic z toho se dnes již kvůli riziku infekce nepoužívá, klíště se má ideálně co nejrychleji jednoduše vytáhnout – ideálně za pomoci speciální pinzety. A to skutečně obyčejným tahem, není ho třeba nijak točit nebo kroutit.

 

Pokud pinzetu po ruce nemáte, postačí vám kousek provázku – klidně nit z třepícího se trička. Provázek musí být tak dlouhý, abyste na něm mohli vytvořit volné očko, a pohodlně jste ho mohli držet za oba konce a manipulovat s ním.


ČTĚTE TAKÉ:

Klíšťata útočí jen v přírodě? Omyl, útoky ve městech narůstají!
10 mýtů o klíšťatech. Opravdu skáčou ze stromů a odpuzuje je pivo?
Podle čeho si klíšťata vybírají své oběti? Známe odpověď i návod, jak je odehnat


Očko nechte asi centimetr široké, navlékněte ho kolem klíštěte a utáhněte co nejblíže kůži v místě, kde se parazit přisál. Pak jemně tahejte, dokud se klíště neuvolní. Poté je lepší místo kousnutí vydezinfikovat.


Na ukázku se podívejte v následujícím videu.

 


 


Znáte tento styl odstraňování klíšťat? Už jste ho vyzkoušeli?

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

filidr 10:06 23.08.2019
tak to se mi zdá nemožné, nedávno jsem tahala klíště synovi v ohbí kolena a bylo tak maličké, že by ho nebylo ani za co uvázat, mě stačí obyčejný tamponek a ajatin, to mě naučili v nemocnici na dětském, abych tam už nikdy nemusela chodit kvůli klíštěti, normálně ho vyvikláte a zůstane na tamponku
Jitřenka 21:27 22.08.2019
Dobrý den,
pro tento způsob je důležitá dobrá motorika prstů. Mně se osvědčilo vytahování klíštěte pomocí houbičky na nádobí - samozřejmě nepoužité- a trochu mýdla. Mírným tlakem a kroužením se klíště pustí a ranka je současně vydesinfikovaná.
Mára M. 17:11 22.08.2019
Je to lepší než všechny pinzety a karty dohromady. Nemožnost vymáčknutí obsahu střívek do nosite, tam se skrývají právě ty všechny nemoci