Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už dávno neplatí, že z kávových kapslí nevznikne tak kvalitní káva v porovnání s tou, kterou si uděláte přímo z kávových zrn. Dobré kapsle nejsou o nic horší a jejich použití má navíc mnoho výhod.

Kávové kapsle: Rychlá a pohodlná příprava kvalitní kávy

Káva
zdroj: Getty Images Káva
aktualizováno 10.11.2019, 00:00 | 10.11.2019, 00:00 | doma.cz

Už dávno neplatí, že z kávových kapslí nevznikne tak kvalitní káva v porovnání s tou, kterou si uděláte přímo z kávových zrn. Dobré kapsle nejsou o nic horší a jejich použití má navíc mnoho výhod.

Jestliže jste co se týče kávy vybíravé, dejte si pozor na to, jaké kávové kapsle do vašeho kávovaru vložíte a budete spokojené. Na trhu už jsou různé druhy kapslí, co se týče příchutě, barvy, způsobu pražení či umletí. Proč by měly dát i milovnice kávy šanci kapslím?


Různé druhy kávy


V mnoha kapslích se nachází instantní káva, která se vám třeba nemusí zdát tak dobrá jako ta klasická namletá. Můžete si pořídit kapsle obsahující stoprocentní arabiku s ovocnějšími a jemnějšími podtóny nebo směs arabiky a kyselejší robusty. Některé kapsle jsou dokonce bez kofeinu, to však pro mnoho konzumentů kávy postrádá smysl. I u kávových kapslí platí, že káva v nich pochází z různých zemí, což ovlivňuje výslednou chuť vašeho ranního šálku.

 


Přesná dávka kávy


S kávovou kapslí nemusíte přemýšlet o tom, jestli si dát do hrnku jednu lžíci, lžíci a půl nebo dvě lžíce kávy. V kapsli se nachází přesně určené množství namleté kávové směsi, takže po ránu nemusíte nic vyměřovat. Jestliže jste zvyklé dávat si velký hrnek kafe, vyberte si kapsle s větším množstvím kávy, například s patnácti gramy. Lidé zvyklí na malé espresso zase možná uvítají menší množství kávy, aby nápoj nebyl tak silný, v tomto případě se zaměřte na osmigramové kapsle.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Neprůstřelná káva: Proč byste si měly dávat do kávy místo mléka MÁSLO?
Milujete kávu? Zkuste ji upravit na vietnamský způsob a přidejte do ní trochu jogurtu
Nepijete špatnou kávu? Která platí na únavu a jakou pít s bolavým žaludkem?


Pohodlí


V případě kapslí je skvělé to, že se kávovar postará o spoustu věcí za vás. Nemusíte myslet na to, jakým množstvím vody byste měly kávu zalít nebo jakou by měla mít teplotu. Nehrozí, že byste udělaly chybu a výslednou kávu zkazily. Váš šálek kávy bude chutnat s kávovými kapslemi každý den stejně.


Rychlá příprava


Jednou z velkých výhod kávových kapslí je to, že jsou časově absolutně nenáročné a příprava kávy s nimi vůbec není zdlouhavá. To v ranním shonu určitě oceníte, kvůli přípravě kávy si díky kapslím rozhodně nemusíte přivstat. Zkrátka jen vložíte kapsli do kávovaru, zmáčknete tlačítko a vaše káva bude za malou chvíli hotová.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Jacobs Krönung Espresso, Tassimo,16 kapslí, 129 Kč, prodává Alza.cz
* Kávové kapsle Cappuccino, Nescafé Dolce Gusto, 3 balení po 16 kapslích, 299 Kč, prodává mall.cz
* Kávové kapsle Corsini, 9 kapslí, 99 Kč, prodává caje-mixtee.cz


Déle se zachová aroma kávy


Kávové kapsle neztratí své aroma ani po delší době užívání, většinou jsou totiž hermeticky uzavřené v ochranném obalu. Na rozdíl od klasické kávy, kterou když jednou otevřete, tak za nějaký čas vyčpí.


Kapsle jsou ekologické


Dlouho se diskutovala otázka toho, zda jsou kávové kapsle vůbec ekologické, protože nejsou biologicky rozložitelné. Proto už jsou k dostání také recyklované kapsle nebo znovu plnitelné kapsle.


Existují i čajové kapsle


Kromě kávových kapslí už existují také čajové kapsle, použitelné v kávovarech. Můžete si vybrat z mnoha druhů černých, zelených, ovocných nebo bylinkových čajů. Pokud tedy nedáte dopustit na rychlou přípravu nápojů z kávovaru, vyzkoušejte čajové kapsle, které vám zpříjemní den a ušetří čas.

 

produkty
(Foto: Archiv firem)

 

* Čaj Gourmesso Plum Infusion, 10 kapslí, 89 Kč, prodává uprazeno.cz
* Čaj Tassimo Twinings s příchutí lesního ovoce, 16 kapslí, 115 Kč, prodává vsevyhodne.cz
* TeaCaps Mango & Pineapple,  Basilur, 10 kapslí, 138 Kč, prodává caje-mixtee.cz

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře