Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Těhotenství, stresující péče o rodinu i přibývající roky a zpomalující se metabolismus se umí zásadně podepsat na ženském vzhledu. To se týká i Hanky a Magdaleny, další proměněné dvojice v pořadu O 10 let mladší.

Kila navíc a povislá kůže: Jak to napravit nejen po dětech

Strie
zdroj: Getty Images Strie
aktualizováno 12.12.2018, 17:11 | 12.12.2018, 17:11 | doma.cz

Těhotenství, stresující péče o rodinu i přibývající roky a zpomalující se metabolismus se umí zásadně podepsat na ženském vzhledu. To se týká i Hanky a Magdaleny, další proměněné dvojice v pořadu O 10 let mladší.

Hana Marková a Magdalena Kadasi zůstaly osamoceny, bez střechy nad hlavou, bez partnera. Magdalena měla za sebou těžké manželství plné alkoholu, nadávek a urážek. Hana se rozhodla opustit svoje zázemí se vším všudy. Potkaly se na ubytovně a postupem času se z nich staly kamarádky. Šrámy, které za života nasbíraly, se podepsaly do jejich tváří a postav. Když přišly do pořadu O 10 let mladší, vypadaly obě spíše o desetiletí starší, byla na nich vidět nedostatečná péče a totální rezignace na sebe sama.

 

Nad jejich „odpichem“ ode dne jim pomohl tým plastických chirurgů, estetických dermatologů, stomatochirurgů, vizážistů, stylistů, fitness trenérů, kadeřníků a výživových poradců. Jejich životní změna začne v pořadu O 10 let mladší už dnes ve 21:30 na TV Nova.

 


Roky nedostatečné péče už většinou nenapraví jen dieta a usilovné cvičení. Problémem totiž nebývají jen tukové zásoby, ale i vytahaná a povolená kůže, která po zhubnutí sama o sobě nezmizí. Většinou pak na pomoc přichází plastická chirurgie. Ve většině případů je ideálním řešením, jak se „nadbytečné“ kůže na břiše zbavit, tzv. abdominoplastika, plastická operace břicha.

 

Cílem abdominoplastiky je, aby břicho mělo přirozeně plochý vzhled. Zpravidla se podstoupení abdominoplastiky doporučuje ženám po vícečetných porodech, kdy břišní svalstvo bývá zpravidla výrazně ochablé a dochází tím k povisnutí kůže. Ta se abdominoplastikou odstraní a břicho upraví tak, aby mělo přirozený plochý vzhled, jak tomu bylo v době před těhotenstvím. Tím se tento zákrok liší od jinak populární a ženami často v tomto případě chybně žádané liposukce, která primárně slouží k odstranění tukových polštářů a k vytvarování kontur postavy do požadované podoby. „Obecně platí, že abdominoplastika odstraňuje nadbytečnou kůži. Liposukce pak má za cíl odstranit nadbytečný tuk z podkoží. Často se obě procedury kombinují jako takzvaná brazilská lipoabdominoplastika. Ta vede podle mého názoru k nejlepším výsledkům,“ dodává doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. z Kliniky plastické chirurgie Nemocnice Na Bulovce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co udělá s tělem těhotenství? Maminka trojčat ukázala břicho měsíc po porodu
Desatero, jak zamaskovat větší bříško
Super cviky na ženské problémové partie: boky, břicho, zadek

 

Na cvičení však nerezignujte

 

Na vytahanou kůži jako takovou je samotné cvičení krátké, ale zároveň je nezbytné, aby se vzhled zlepšoval. „Zpevnění svalové partie pod vytahanou kůží pomůže kůži natáhnout zpět proti gravitaci. Hodně to platí u povislých ňader, kde svalová hmota prsních svalů jednak natáhne prsa samotná trochu nahoru, ale také vyplní prostor pod kůží a tím se kůže trochu vypne. Dekolt i vypadá lépe, když není kostnatý. Podobně to platí i u tricepsu, břicha nebo vnitřní strany stehen,“ vysvětluje Mgr. Kateřina Hollerová, hlavní trenérka fitness centra pro ženy Contours.

 

Plastika
(Foto: oficiální zdroj)

 

Lepší dodržet prevenci, než platit za následky

 

Ať už vám roste těhotenské bříško, začínáte kynout vlivem menopauzy, nebo vám kila navíc přihrál stres spojený s nedostatkem pohybu a nevhodným jídelníčkem, je vždy lepší uvědomit si změny v postavě včas a začít s tím něco dělat hned. Pár kilo zaženete lépe a sama, na razantní proměnu léty nasbíraných kil už většinou potřebujete pomoc odborníků na výživu, pohyb i chirurgii. A to samozřejmě stojí i nemalé peníze.

 

Stav povolené kůže mohou pomoci výrazně zlepšit každodenní činnosti, jednak v péči o pokožku zvenčí, a potom vhodná strava pro tento účel. A samozřejmě vhodně zvolené cvičení. Jídlo je třeba posunout do zdravější roviny a pro pevnost pokožky (a také kloubů, vazů a šlach, cév a srdce) je potřeba jíst spoustu vlákniny (ovoce, zelenina, celozrnné výrobky, byliny), přidat výrazně zdravé tuky (avokádo, ryby, domácí vejce, ořechy a semínka, rostlinné panenské oleje) a nezbytný je rovněž kolagen (kližka, sulc, želatina, doplňky výživy s kolagenem). „K podpoření jeho vstřebání doporučuji zvýšit přísun vitamínu C (ovoce a zelenina, doplněk stravy). Vyřaďte z jídelníčku kávu, cukr, bílé pečivo, nadbytek soli a jiné nezdravé složky. Pokud upravíte stravu a zařadíte pravidelné cvičení, pak vám doplňková péče o pokožku pomůže udělat největší kus práce,“ popisuje Hollerová.

 

Je ale potřeba disciplína – tedy každodenní péče! A sem patří pravidelné prokrvování povislých partií, metody ideálně střídejte. „Používejte zahřívací krémy (se skořicí, chilli – kapsaicinem), krémy s účinnými složkami na podkožní vazivo (kaštan, rašelina, minerály z mrtvého moře, rozmarýn, káva), prokrvujte pokožku mechanicky – při každé sprše masáž hrubou rukavicí, peeling, sprchování střídavě teplou a studenou vodou. Zařaďte sérii lymfatických masáží, zábalů na detoxikaci lymfatických cest, peelingové masáže a podobně. Dopřejte si vodní procedury, saunu, vířivku. Nebo si prostě večer u televize 20 minut oštípávejte problémovou partii,“ radí odbornice. Na cvičení používejte funkční prádlo s kompresí a mikromasáží. Kombinace těchto přístupů, pokud budete disciplinovaná, vám přinese viditelné zlepšení i bez zásahu plastického chirurga.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře