Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jídelníček, pohyb nebo něco zcela jiného? Tajemství úspěšného (z)hubnutí odhaleno.

Konečně známe trik, jak trvale zhubnout! Není to ale žádná legrace

odšťavnovače 4
zdroj: Thinkstockphotos odšťavnovače 4
aktualizováno 19.03.2018, 00:37 | 19.03.2018, 00:37 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Jídelníček, pohyb nebo něco zcela jiného? Tajemství úspěšného (z)hubnutí odhaleno.

Jste zoufalí, protože se vám nedaří zhubnout? Častokrát selžete pro nedostatek vytrvalosti a trpělivosti, protože byste chtěli, aby se děly zázraky už po týdnu držení diety? Právě v takových chvílích jsme náchylnější uchýlit se k drastickým a rychlým dietám, které však rozhodně nefungují.

 

Podle nejnovější vědecké studie je klíčem ke správnému hubnutí jen jeden způsob – postupovat krůček po krůčku. Nečekejte tedy, že do týdne ztratíte deset kilo, ale spíše jedno nebo dvě. A s každým dalším týdnem budete blíž vysněné postavě, kterou si tímto tempem mnohem pravděpodobněji také dlouhodobě udržíte.


Výzkumníci z americké Drexel Univerzity potvrdili to, co si mnozí z nás mysleli již déle. Jít na to drasticky a rychle není řešení. Postupné a zdravé hubnutí se vám v dlouhodobém horizontu rozhodně vyplatí více, protože lidé, kteří zhubnou hodně kil v krátkém čase, velmi rychle ztracená kila naberou zpět.

 

 

Vědci během jednoho roku zkoumali 183 obézních a lidí s nadváhou ve věku od 18 - 65 let, z nichž 80 % tvořily ženy. Na hubnutí šli komplexně: snížili příjem kalorií, přidali nutričně vyvážené náhrady jídla a zvýšili fyzickou aktivitu.

 

Výzkumníci zjistili, že účastníci, kteří ztratili něco ze své hmotnosti každý týden po dobu šesti týdnů, zhubli za rok více než ti, kteří drželi radikální diety a sice na začátku přišli o více kilo, ale pak následoval jo-jo efekt. Ti, kteří hubli pomalu a postupně, si váhu udrželi i další rok.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Detoxikační dieta nastartuje hubnutí, zkuste ji na víkend či na týden!
Osmihodinová dieta: Amerika po ní šílí!
Hořká dieta: snadné hubnutí!


"Zdá se, že vývoj udržitelného a opakovatelného chování souvisejícího s příjmem potravy a ztrátou hmotnosti v raném stádiu programu kontroly váhy je skutečně důležitý pro udržení změn v dlouhodobém horizontu," potvrdila vedoucí výzkumná pracovnice Emily Feig.


Proto se nenechte rozhodit, když v prvních týdnech zhubnete sotva kilo týdně, nebo se hubnutí dokonce na čas i zastaví. Neuhněte ze své cesty, kila jste přece nabírali dlouho, takže z vás neopadají přes noc. Naopak velké úbytky rozhodí metabolismus, a když se pak „úspěšné“ hubnutí zastaví, je to velká zkouška pro vaši vůli a motivaci k dlouhodobému dodržování zdravého životního stylu. Varovat vás může i další vědecký objev, který odhalil, že dvě třetiny z lidí, kteří úspěšně zhubli, se do tří let vrátili na původní hmotnost. Vůle je očividně pro štíhlou linii to nejdůležitější.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře