Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Australanka Holly Butcher, která prožila krátký život, nechala nám všem odkaz v podobě dopisu, který zveřejnila rodina po její smrti na Facebooku, aby splnila její poslední vůli. Holly v dopisu shrnula to, co si uvědomila během posledních měsíců ž...

Mladá dívka umírala na RAKOVINU, místo smutku napsala DŮLEŽITÝ VZKAZ všem lidem

Holly Butcher
zdroj: facebook Holly Butcher
aktualizováno 01.02.2018, 00:44 | 01.02.2018, 00:44 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Australanka Holly Butcher, která prožila krátký život, nechala nám všem odkaz v podobě dopisu, který zveřejnila rodina po její smrti na Facebooku, aby splnila její poslední vůli. Holly v dopisu shrnula to, co si uvědomila během posledních měsíců života, a nechala lidem pár cenných rad.

Mezitím odkaz sdílelo již 80 tisíc lidí. Je to dojemné a hluboké čtení. Holly zemřela na začátku ledna ve věku 27 let na rakovinu kostí. Svým dopisem chtěla ukázat, že není třeba mít strach ze smrti a je důležité žít naplno. Vybízí lidi, aby přestali řešit hlouposti a soustředili se na podstatné věci v životě.

 

Tohle Holly vzkázala ve svém dopisu:

 

Je zvláštní uvědomit si vlastní smrtelnost, když je vám teprve 26 let. Je to jedna z věcí, kterou v tomto věku ignorujete. Dny ubíhají a vy si myslíte, že stále přijdou další. Dokud se nestane něco nečekaného. Vždycky jsem si představovala, jak zvrásčím, zšedivím - pravděpodobně díky krásné rodině, kterou jsem chtěla založit, dětem, kterých jsem chtěla mít hodně s láskou mého života. Tak moc jsem to chtěla, a o to víc to teď bolí. A to je přesně ta věc se životem, je takový křehký, vzácný a nepředvídatelný, každý den je dar, ne samozřejmost.

 

Teď je mi 27 let. Nechci odejít. Miluji svůj život. Jsem šťastná. Stále cítím dluh vůči mým milovaným. Kontrola už ale není v mých rukou. Nenapsala jsem tato slova ze strachu před smrtí. Líbí se mi fakt, že jsme si nevědomí toho, že je to nezbytné. Výjimkou jsou momenty, kdy o ní mluvíme, ale i tak je to pro nás tabu a máme pocit, že nám se to nikdy nestane. To bylo na zamyšlení.

 

Holly Butcher
(Foto: facebook)

 

Chci lidem odkázat, aby se přestali zabývat maličkostmi a každodenními drobnými starostmi. Chci, aby měli na paměti fakt, že nás čeká stejný osud, takže je třeba udělat vše pro to, abychom čas, který máme, využili užitečně bez každodenních sprosťáren, kterými se často zbytečně trápíme. Níže jsem napsala několik mých myšlenek, protože v posledních měsících jsem měla spoustu času, abych mohla přemýšlet nad svým životem. A samozřejmě, bylo to uprostřed noci, když mě napadly tyto úvahy. Vždy, když se rozčilujete nad maličkostmi (něco, čeho jsem si všimla v posledních měsících), vzpomeňte si na někoho, kdo má opravdový problém. Buďte vděční za ty malé trápení a překonejte je. Je v pořádku přiznat si, že jsou věci, které vás zlobí, ale snažte se, je překonat a nedovolte, aby negativně poznamenaly vás či vaše okolí. Když se vám to podaří, vyjděte ven a nadechněte se čerstvého vzduchu a podívejte se na oblohu, jak je krásně modrá. Je překrásná a vy jste šťastní, že to dokážete - jednoduše a zhluboka dýchat.


Možná jste dnes skončili v dopravní zácpě nebo jste se nevyspali kvůli vašemu krásnému děťátku, které vás v noci budilo nebo se zlobíte, že vás kadeřnice příliš přistřihla. Možná vás zlobí vaše umělé nehty, které praskají, vaše prsa, která jsou malé. Nebo máte celulitidu na zadku a roste vám břicho. To vše jsou jen blbosti, kašlete na to.Přísahám vám, že na tyto věci nebudete myslet, když zjistíte, že přišel váš čas a musíte jít. Je to tak nepodstatné, když se na život podíváte jako na celek. Dívám se na své tělo, jak se mi ztrácí před očima a není nic, co bych s tím mohla udělat a jediné, co si teď přeji, je, abych ještě mohla oslavit jedny narozeniny, Vánoce s rodinou nebo strávit alespoň jeden den s mým partnerem a naším psem. Pouze jeden.

 

Holly Butcher
(Foto: facebook)


Často jsem slyšela lidi, jak si stěžují na špatnou práci, na to, že nemají čas na cvičení. No buďte vděční, že jste fyzicky schopni. Práce a cvičení se vám mohou zdát triviální, ale pouze do momentu, dokud vám to už tělo nedovolí. Snažila jsem se žít zdravý život, upřímně, možná jsem tím byla i trochu posedlá. Važte si zdraví, toho, že vaše tělo funguje - i když možná není podle vašich představ. Pečujte o něj a oceňte to, že vám slouží, krmte ho čerstvým jídlem, ale nepřehánějte to zas a nebuďte jím posedlí. Vězte, že je mnoho aspektů, které se starají o pevné zdraví. Pracujte tvrdě na tom, abyste našli své mentální, emocionální a duchovní štěstí. Pak si uvědomte, jak nepodstatné je, věřit stupiditě sociálních médií, které nám ukazují vzory ideálního těla. Pokud sledujete stránky, které ve vás vyvolávají negativní pocity z toho, jak vypadáte, vymažte je a přestaňte je sledovat. Přítel nebo ne, myslete na své dobro. Važte si každý den, kdy vás nic nebolí, ale i dnů, kdy máte lehkou rýmu, bolavá záda nebo vymknutý kotník. Uvědomte si, že to nic není, a ta bolest jednou odejde, aniž by ohrozila váš život.

 

Holly Butcher
(Foto: facebook)


Přestaňte lidi poučovat a raději jim pomáhejte. Dávejte, dávejte, dávejte. Je pravdou, že více štěstí vám přinese to, co děláte pro druhé než to, co děláte pro sebe. Přeji si, abych toho udělala víc. Když jsem onemocněla, poznala jsem ty nejobětavější lidi a dostala jsem upřímnou podporu, slova plné lásky a oporu od mé rodiny i přátel. Více, než bych kdy byla schopná vrátit. Nikdy na to nezapomenu a budu za to navždy vděčná - všem těm lidem. Je to divný pocit mít hodně peněz - když je vlastně konec - když umíráte. To není čas, kdy jdete nakupovat věci, které byste chtěli jako nové šaty. Zjistíte, jak je to vlastně hloupé, myslet si, že je správné utrácet spoustu peněz za stále nové věci a myslet si, že je to v životě důležité.


ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: S rakovinou už nebojuji
VÁŠ PŘÍBĚH: Kvůli podle lékařky banálnímu žilnímu onemocnění jsem přišla o syna
VÁŠ PŘÍBĚH: Můj boj s roztroušenou sklerózou


Kupte vašim blízkým něco milého namísto nových šatů, kosmetiky či šperků na další svatbu, aby nemuseli mít opět tytéž jako na minulé. Nikoho nezajímá, jestli nosíte tutéž věc dvakrát. Raději je vezměte na večeři nebo jim uvařte. Zalijte jim kávu. Kupte jim rostlinku, masáž nebo vonnou svíčku a řekněte jim, že je milujete, když jim to darujete. Važte si času jiných lidí. Nenechte je čekat, kvůli tomu, že nejste schopni přijít včas. Připravte se dříve a nenechte nikoho čekat, těšte se, že s vámi chce někdo strávit čas. Amen. Tento rok jsme se s rodinou dohodli, že si nebudeme kupovat žádné dárky, i když stromeček vypadal chudě (mimochodem, skoro jsem na Štědrý den praskla), bylo úžasné, že nikoho netlačil shon a napětí z přípravy dárků. A představte si mou rodinu, která by mi chtěla něco koupit s vědomím, že je to poslední dar, který mi v životě dají - je to zvláštní. Mě více potěšily vánoční přání - dárky vůbec nejsou potřeba, abyste měli smysluplné a hodnotné Vánoce.

 

Takže to shrňme:

- Utrácejte peníze na zážitky. Nebo si je alespoň neodpírejte kvůli tomu, že jste všechno utratili za materiální odpad.

- Jděte konečně na pláž, tak jak to stále plánujete. Ponořte nohy do vody a zabořte své palce do písku. Osvěžte si obličej slanou vodou.

- Zajděte do přírody.

- Vychutnávejte si krásu momentů místo toho, abyste je za každou cenu fotili a věšeli na sociální sítě. Život se nežije přes obrazovku a není o krásných fotkách. Momenty jsou tu pro vás, proč je za každou cenu ukazovat ostatním a nevychutnávat si je.

- Řečnická otázka: "Jsou ty hodiny strávené před zrcadlem česáním a děláním make-upu hodné toho, abyste se jeden večer cítily upraveně?" Nikdy jsem to u žen nechápala.

- Vstávejte brzy a poslouchejte zpěv ptáků během sledování barev, které vytváří vycházející slunce.

- Poslouchejte hudbu ... skutečně. Hudba je lék. Čím starší, tím lepší.

- Pohlaďte svého psa. Když odejdu, toto mi bude opravdu chybět.

- Mluvte s přáteli, ale ne přes telefon. Zeptejte se jich, zda se mají dobře.

- Cestujte, jestliže po tom toužíte.

- Pracujte, abyste žili, nežijte, abyste pracovali.

- Dělejte to, co máte rádi.

- Snězte koláč. Bez výčitek.

- Řekněte NE věcem, které nechcete.

- Nemyslete na to, co si o vás myslí jiní lidé, možná chcete obyčejný život, a to je v pořádku.

- Řekněte svým nejbližším, že je milujete, vždy, když máte možnost a milujte je jak nejvíce můžete.

- Pamatujte si, že pokud vás něco dělá nešťastnými - máte sílu to změnit. V práci či lásce nebo v čemkoli jiném. Mějte odvahu změnit to. Nevíte kolik času vám ještě zbývá, nemrhejte jím. Vím, že je to klišé, ale nic není větší pravda.

 

Takže toto jsou mé doporučení. Berte, nebo ne. A ještě jedna věc, kterou můžete udělat pro lidstvo (i pro mě) - pravidelně darujte krev. Budete se cítit lépe a máte k tomu i bonus, možná někomu zachráníte život. Zdá se mi, že na to zapomínáme, a přitom jeden odběr dokáže zachránit i tři životy. A to je velká věc, kterou dokážete zcela jednoduše. Darovaná krev mi pomohla žít déle téměř o rok. A strávila jsem ho s rodinou, přáteli a mým psem - byl to nejúžasnější rok v mém životě.

 

Takže na shledanou,

Hol

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Leona 17:40 12.07.2018
Bolestné..... Upřímně pravdivé!!!!!
Lenka V. 17:28 01.02.2018
Veliká pravda.....rve mi to srdce!