Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už jste slyšely o tom, jak strom života neboli moringa dokáže prospívat zdraví?Její účinky navíc uvítáte jak vy, tak vaše dcera.

Moringový čaj: Vhodný na hubnutí, pro puberťačky i ženy v menopauze!

čaj
zdroj: Getty Images čaj
aktualizováno 11.08.2019, 00:00 | 11.08.2019, 00:00 | doma.cz

Už jste slyšely o tom, jak strom života neboli moringa dokáže prospívat zdraví?Její účinky navíc uvítáte jak vy, tak vaše dcera.

Moringa je strom, který v našich zemích zatím není moc známý, původně totiž pochází z Himalájí, odkud se rozšířila do Asie a Afriky. To je škoda, protože působí na lidský organismus opravdu blahodárně, je dokonce lepší než různé multivitamíny. Využívají se její listy nebo kořeny.


Proč by měla být moringa tak moc prospěšná? Nachází se v ní totiž takzvané salvestroly, které ji chrání před nebezpečnými vlivy jako mohou být choroby nebo škůdci. V morinze je také velké množství vitamínů, například A, B, C, D, E nebo K, který je nezbytný pro správnou krevní srážlivost. Najdeme tu také mnoho nenasycených mastných kyselin. A to není všechno.


Srovná hormonální nerovnováhu


Moringa obsahuje i další prospěšné látky jako jsou například antioxidanty a rostlinný hormon zeatin, který je v ní obsažen v dostatečném množství pro lidské tělo. Zeatinu se jinak říká pramen mládí, dodává totiž pleti elasticitu a zpomaluje tak její stárnutí. Také hojí rány a obecně je prospěšný pro poškozenou pokožku. Protože jde o hormon, byť rostlinný, doporučuje se k udržení hormonální rovnováhy nejen u dívek v pubertě, ale i při kojení nebo pro ženy v menopauze. Ne nadarmo se z moringy vyrábí také olej, jinak ji ale seženete i v prášku, kapslích, jako čaj nebo jako sušené listy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pomůže a zaujme: Modrý čaj zmírní astma, podpoří plodnost a to není všechno
Levná dieta: Vyzkoušejte 10 čajů pro štíhlou linii
Jak dokáže léčit obyčejný černý čaj?


Pomůže i při hubnutí


Moringa se bude hodit i lidem, kteří mají problém se spánkem nebo žaludečními vředy. Navíc potlačuje zvýšenou chuť k jídlu, pokud se tedy nedokážete přestat přejídat, ale rády byste shodily, dejte si šálek tohoto čaje. Ten si ale uvařte, i když sportujete, budete mít totiž víc energie a větší výdrž. Moringa navíc obsahuje také proteiny.


Látky v moringovém čaji také dokážou zmírnit určitý zdravotní problém nebo infekci, zároveň podporují imunitní systém. Přispívají i k tomu, aby se na správná místa v těle dostaly právě antioxidanty, ale i aminokyseliny a vitamíny. Dokáže je v organismu udělat až šestkrát účinnějšími.

 

moringový čaj
(Foto: Getty Images)


Stejně tak v sobě mají moringové listy největší množství chlorofylu ze všech stromů na světě, což určitě stojí za povšimnutí. Jejich účinky jsou vhodné i pro vegetariány, protože obsahují rostlinnou bílkovinu.


Za jak dlouho uvidíte výsledky?


Pokud si ale myslíte, že si dáte jeden hrnek moringového čaje a všechno se vám hned zlepší, budete si muset chvíli počkat. Až za měsíc se tělo zbaví všech škodlivých látek a zhruba za tři měsíce začnete pociťovat změnu.


Přestože by moringový čaj neměl škodit těhotným, jeho vedlejší účinky během těhotenství nejsou zcela prozkoumané, protože se v západních zemích objevil poměrně nedávno. A tak se tato kůra těm, které plánují otěhotnět nebo už čekají miminko, moc nedoporučuje. Ženy v Indii nebo Africe s tím ale problém nemají. Ledový moringový čaj dovede v horkých letních dnech hezky osvěžit, s jeho konzumací to ale nepřežeňte. Když budete mít moringu v prášku, můžete s ní dochutit salát nebo ji přidat do omáčky.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře