Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hořčice není jen dochucovadlo k párkům, ale také zdroj bílkovin, vlákniny, vitaminů a minerálů. Stejně jako spousta jiných potravin tak může být dobře využitelná třeba i pro vaši krásu, stejně jako vyřeší mnoho zdravotních problémů.

Multifunkční hořčice nepatří jen do kuchyně? Použijte ji jako prevenci, při zranění i DO KOUPELE!

Žena s hořčicí a kečupem
zdroj: Getty Images Žena s hořčicí a kečupem
aktualizováno 10.03.2019, 00:00 | 10.03.2019, 00:00 | doma.cz

Hořčice není jen dochucovadlo k párkům, ale také zdroj bílkovin, vlákniny, vitaminů a minerálů. Stejně jako spousta jiných potravin tak může být dobře využitelná třeba i pro vaši krásu, stejně jako vyřeší mnoho zdravotních problémů.

Jeden kelímek hořčice vám možná doteď vydržel v kuchyni docela dlouho. Až ale zjistíte, kolik funkcí dokáže plnit, tak bude hořčice z vaší kuchyně doslova mizet. Její blahodárné účinky dobře znali staří Římané i Egypťané, seznamte se s nimi i vy.


Zdraví


Hořčice pomůže od bolestí kloubů, svalů i popálenin a zlepšuje krevní oběh. Spálili jste se? Postižené místo můžete kromě studené vody a ledu pokrýt vrstvou hořčice, která ho uklidní a přispěje k hojení. Pokud jste naopak nachlazení, naneste si hořčici na hrudník a přikryjte oblast ručníkem, dýchací cesty se vám za chvíli uvolní.


Nejen dochucovadlo byste měly pravidelně užívat i vnitřně, jedna lžíce vám za krátkou dobu uleví například od křečí. Na hořčici proto nezapomeňte, až vás bude čekat nějaká dlouhá cesta a vy budete muset pár hodin v kuse sedět. Funguje také jako protirakovinná prevence. Tento žlutý zázrak totiž zamezuje bujení rakovinných buněk, zvlášť v oblasti močového měchýře. Využít můžete i hořčičná semínka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Velký test hořčic: Našli jsme tu nejlepší
Patří kečup či hořčice do ledničky nebo do špajzu? Tady máte konečně odpověď
Do koupele, na vlasy i na pleť: 4 blahodárné účinky soli z Mrtvého moře


Hořčičná koupel


Cítíte se celí bolaví a unavení? Dejte si místo pěny do koupele trochu hořčice a uvidíte, jak dokážou složky v ní nakopnout váš organismus. Tímto způsobem můžete bojovat i proti přicházející jarní únavě.


Krása: Hořčicí proti příliš mastným i příliš suchým vlasům


Hořčice dokáže dobře působit hlavně na vlasy, aby byly krásné, dlouhé a husté. Hořčičné semínko totiž podporuje růst vlasů, dokáže toho ale mnohem víc.

 

Žena s hořčicí
(Foto: Getty Images)


Přípravek z kuchyně do sebe umí vtáhnout přebytečnou mastnotu, a tak pomůže především ženám, které trpí na mastné nebo rychle se mastící vlasy. Žlutou pomůcku však musíte použít správně, abyste vlasy nepřesušily a nezapříčinily tak jejich lámavost a tvorbu lupů.


Abyste to nepřehnaly, tak hořčici smíchejte třeba s olivovým olejem nebo jogurtem. V kombinaci s oleji se vlasy vyživí a suché konečky budou hydratované. Produkci kožního mazu snížíte, když budete masku aplikovat dvakrát týdně na čtvrt hodiny až hodinu po dobu jednoho měsíce. Když tyto frekvence dodržíte, dočkáte se toto, že uvidíte rozdíl. Použít můžete i olej z hořčičných semínek, samotný ho na hlavě můžete nechat působit celých osm hodin a nehrozí přesušení.


Jaký problém dokáže hořčice vyřešit právě teď vám?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře