Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Léto je období, kdy jsme obzvlášť citlivé na naše tělo, hlavně proto, že ho víc než kdy jindy vystavujeme na odiv odhalené - ať už v plavkách nebo v upnutém oblečení. Nafouklé bříško je tedy něco, s čím se zkrátka nerady chlubíme.

Známe nejčastější příčiny nafouklého bříška: Poradíme, jak je řešit!

nafouklé bříško - 2
zdroj: Getty Images nafouklé bříško - 2
aktualizováno 09.08.2018, 16:29 | 09.08.2018, 16:29 | doma.cz

Léto je období, kdy jsme obzvlášť citlivé na naše tělo, hlavně proto, že ho víc než kdy jindy vystavujeme na odiv odhalené - ať už v plavkách nebo v upnutém oblečení. Nafouklé bříško je tedy něco, s čím se zkrátka nerady chlubíme.

Jaké jsou nejčastější příčiny nafouklého bříška?

 

1) Životospráva


Nevhodným jídelníčkem, nadměrným množstvím jídla nebo špatnou kombinací potravin si koledujete o to, že na ně vaše bříško zareaguje nafouknutím. V létě, a zejména pak v horkých dnech, byste proto měla dávat přednost lehčím jídlům. Vaše strava by měla být založená převážně na zelenině, ovoci a lehčích masech či sýrech. Když už si dáte něco těžkého, upřednostněte menší porci, anebo si ho zkrátka nechte až navečer. Sledujte také, zda nereagujete nafouknutím na konkrétní potraviny - někteří lidé například špatně snáší lepek, mléčné výrobky anebo luštěniny.

 

Alergie na lepek je na vzestupu. Poznejte, zda jí netrpíte i vy.

 


Tip pro vás: Zjistěte si také něco o kombinování potravin. Ovoce a zelenina se například tráví jinak a rychleji než maso a mléčné výrobky. Jejich kombinace některým lidem činí problém. Dejte si na to pozor.

 

nafouklé bříško - 1
(Foto: Getty Images)


2) Mentruace


Když máte své dny, reaguje na to přirozeně i vaše bříško. Typicky je nafouklé těsně před menstruací, a ty citlivější mohou diskomfort vnímat i během ovulace. Je to naprosto přirozené a řešení představuje téměř nadlidský úkol. Pomoci vám mohou bylinkové čaje anebo horké koupele.

 

Tip pro vás: Ideální bylinkou pro ženy je kontryhel. Udělejte si z něj nálev a týden před příchodem menstruace ho popíjejte. Snáze tak předejdete nafouknutí a zároveň posílíte své ženské orgány.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Věčně nafouklé břicho a oteklé kotníky?

Nosí se ploché bříško: Jak si ho pořídit do dvou dnů?

Ploché břicho? Dejte si zázvor, vynechte brokolici!

 

nafouklé bříško - 3
(Foto: Getty Images)


3) Stres


Stres je další rozšířenou příčinou nafouklého břicha, o které se jen málo ví. Když jste nervózní, projeví se to i na způsobu dýchání ale také stolování. Obvykle totiž při jídle více hltáme a naše břicho na to reaguje negativně - nafouknutím.


Tip pro vás: Je těžké se během pracovního dne uvolnit, ale zkuste to alespoň u jídla. Na oběd byste si měla vytyčit dostatečné množství času a vychutnat si to. Na to nezapomínejte.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře