Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kávu lidé většinou dochucují cukrem nebo mlékem, popřípadě smetanou. Můžete ale využít jiný mléčný výrobek z kuchyně, který účinek kávy ještě dokáže o dost umocnit. Jde o obyčejné máslo! Kvůli čemu je tak dobré a proč vám tento nový rituál pomůže ...

Neprůstřelná káva: Proč byste si měly dávat do kávy místo mléka MÁSLO?

Káva
zdroj: Getty Images Káva
aktualizováno 31.03.2019, 00:00 | 31.03.2019, 00:00 | doma.cz

Kávu lidé většinou dochucují cukrem nebo mlékem, popřípadě smetanou. Můžete ale využít jiný mléčný výrobek z kuchyně, který účinek kávy ještě dokáže o dost umocnit. Jde o obyčejné máslo! Kvůli čemu je tak dobré a proč vám tento nový rituál pomůže i v hubnutí?

Je to úplně jednoduché a zároveň neuvěřitelně prospěšné. Po namazání chleba přidejte kousek másla i do černé kávy. To se okamžitě rozpustí. Nejenže pak bude chutnat vaše ranní kafe lépe, ale také vás mnohem víc probudí a rychleji nastartuje váš organismus na celý den. A dokáže toho ještě mnohem víc.


Když přidáte do kávy máslo, tak ho víc zahustíte. Obvykle postačí jedna kávová lžička. Pokud tam ale přidáte celé dvě polévkové lžíce, tak bude ranní káva sytá natolik, že zažene pocit hlavu a vy se budete cítit jako po velké snídani. A tento pocit sytosti vám vydrží až do oběda!


Máslo navíc obsahuje kalorie a tuky, díky kterým hned získáte po ránu energii. Udělejte si tímto způsobem kávu a snídani v jednom! To se hodí zvlášť pro ty z vás, které si ráno nestíhají udělat jídlo.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Mýty o kávě a cole! Kolik jí můžete vypít a opravdu škodí?
Chcete lepší a častější sex? Pijte kávu!
Pijete často instantní kávu? Pozor, může jít o zdraví!


Proto se také říká kávě neprůstřelná, v kombinaci s mlékem a jeho energetickými schopnostmi totiž bude mít dvakrát tak silný účinek. Díky tomu se budete cítit dvojnásobně aktivní i soustředěnější. Tuky obsažené v másle totiž mimo jiné dobře působí na mozek, a ten pak bude správně fungovat.


Když si navíc dáte obyčejnou kávu nalačno, mohlo by se vám udělat špatně, protože je to pro prázdný žaludek příliš silné. Takový problém s máslovou kávou nehrozí, a tak se vám bude lépe konzumovat.

 

Káva
(Foto: Getty Images)


A jak je to s hubnutím?


Přijde vám, že máslo je příliš kalorické? Na vaši postavu bude mít naopak dobrý vliv, protože druh tuku v másle podporuje spalování. Zároveň máslo spolehlivě zaplní váš žaludek, a proto nebudete mít takový pocit hlavu a potřebu pořád něco ujídat. Navíc když si začnete dávat máslo do kávy pravidelně, tak si váš organismus zvykne na stabilní příjem tuků a nebudete pak tloustnout.


Máslo dá navíc tělu množství tuků, které potřebuje. Jeho pravidelná konzumace proto slouží jako prevence srdečních onemocnění a zánětů, a tak je to dobré pro vaše zdraví. Zkusíte to zítra ráno?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře