Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zralé ženy jsou silné, krásné, moudré a plné elánu. Život po čtyřicítce teprve začíná a pro všechny ženy, které si ho chtějí užívat plnými doušky, přinášíme několik zajímavostí a tipů, které pomohou podpořit jejich zdraví a pohodu, ale udrží i mla...

Oslavila jste čtyřicítku? Tipy pro krásu i zdraví na míru vašemu věku

Dáma
zdroj: Thinkstockphotos Dáma
aktualizováno 04.12.2017, 16:42 | 04.12.2017, 16:42 | doma.cz

Zralé ženy jsou silné, krásné, moudré a plné elánu. Život po čtyřicítce teprve začíná a pro všechny ženy, které si ho chtějí užívat plnými doušky, přinášíme několik zajímavostí a tipů, které pomohou podpořit jejich zdraví a pohodu, ale udrží i mladistvý vzhled.

Dopřejte si denně skleničku červeného vína

 

Červené víno nejen skvěle chutná, ale navíc obsahuje řadu zdraví prospěšných látek. Mezi ně patří zejména silný antioxidant resveratrol, který můžete najít také v luštěninách či sójových bobech. Resveratrol má pozitivní účinky na srdce a cévy a působí protizánětlivě. Zajímavostí je, že resveratrol není rozpustný ve vodě ale naopak v alkoholu, a proto je jeho ideálním médiem červené víno. Dlouholetými výzkumy bylo navíc prokázáno, že resveratrol ovlivňuje činnost genů produkujících sirtuin (skupina sedmi genů spojených s procesem stárnutí, přezdívané "geny dlouhověkosti“). Takže na zdraví!


Pečujte aktivně o své zdraví

 

S přibývajícím věkem je péče o zdraví velmi důležitá. Jednou z hrozeb, která zůstává dlouho bez povšimnutí, je vysoký krevní tlak. Choďte na pravidelné kontroly k lékaři a měřte si krevní tlak také v klidu a pohodlí domova, kde nejste ohrožení syndromem bílého pláště. Jaký tlakoměr ale vybrat? „Aby měl dostatečně vypovídající hodnotu pro lékaře, doporučujeme tlakoměr s Intelli manžetou, díky kterému lze dosáhnout naprosto přesného měření,“ uvádí kardiolog Doc. MUDr. Michal Vrablík, Ph.D. Intelli manžeta pomáhá bezchybnému měření krevního tlaku v domácích podmínkách, proto se lékaři při diagnostice a léčbě hypertenze na takto změřené hodnoty mohou spolehnout a stanovit odpovídající a účinnou léčbu.

 

 

Nezapomínejte na pravidelný pitný režim!

 

Vyhýbejte se sladkým syceným limonádám a vsaďte raději na čistou vodu, bylinné čaje a přírodní ovocné či zeleninové šťávy. Bylinné čaje pijte hlavně v chladném počasí. Doporučovány jsou tzv. funkční čaje, vyznačující se kombinací léčivek, které se ve vzájemném působení doplňují, a jejich působení je pak mnohem výraznější. Tyto jedinečné kombinace funkčních čajů pro vás budou skvělým pomocníkem nejen při nachlazení, ale také při žaludečních potížích či problémy s močovými cestami. Pokud dáváte přednost ovocným a zeleninovým šťávám, vsaďte na šťávy lisované za studena! Šťávy obsahují důležité vitaminy a vlákninu a navíc jsou v lahvičce pěkně po ruce, praktické na cesty i do práce. Denně tak doplníte porci ovoce či zeleniny a ušetříte čas.

 

Držte balanc!

 

Většina žen má vlivem věku povolené pánevní dno, což může mít vliv jak na kvalitu sexu, tak i únik moči. Primář urologického oddělení Nemocnice v Karlových Varech MUDr. Jan Pokorný radí: „První pomocí při inkontinenci může být použití absorpčních či jiných inkontinenčních pomůcek. Tyto pomůcky jsou dnes velmi dobře dostupné, rozhodně ale není vhodné vynechat návštěvu lékaře a problém řešit pouze zakoupením absorpčních pomůcek.“ Abyste těmto nepříjemnostem předešly, vyzkoušejte dechové a balanční cvičení. Začít můžete od jednoduchých několikaminutových cviků, které si můžete cvičit v pohodlí domova a pokračovat hormonální jógou. Ta vám pomůže zkoncentrovat dech a myšlenky, ale také při výkyvech hormonální hladiny, které mohou způsobovat návaly horka, emocionální nestabilitu či nespavost související s blížícím se přechodem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč přibírají ženy v menopauze?
Hrozí vám předčasná menopauza?
Menopauza bez stresu: Nejlepší potraviny a bylinky, které vám zachrání přechod

 

Posilujte svou imunitu nukleotidy

 

Posílit obranyschopnost můžete kromě pravidelných procházek a zdravé životosprávy také pomocí doplňků stravy. Sáhněte po nukleotidech, které se vyskytují v běžně stravě, ale tělo si jich není schopno v případě zvýšené potřeby, kterým je oslabená imunita, vytvářet dostatek. Nukleotidy pomáhají i v případě, že už jste nachlazení. „Například když máte rýmu, vaše nosní sliznice je opuchlá a bolavá. Dodáním většího množství nukleotidů ale dochází k doplnění „stavebních látek“, které pomáhají regeneraci nemocné sliznice a tím i zkrácení doby onemocnění. A to samozřejmě platí nejen u nosní sliznice,“ vysvětluje praktická lékařka MUDr. Janka Tóthová.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře