Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Snídaně je základ a každý má rád jako první jídlo dne něco jiného. Někdo snídá cereálie, někdo nedá dopustit na míchaná vajíčka po anglicku, někdo si zase hned po ránu dopřeje sladké a někomu stačí rohlík se šunkou nebo sýrem. Napadlo vás ale někd...

Proč snídat polévku? Zahřeje, zavodní a vytáhne vás i z kocoviny

Žena s polévkou
zdroj: Getty Images Žena s polévkou
aktualizováno 17.02.2019, 00:00 | 17.02.2019, 00:00 | doma.cz

Snídaně je základ a každý má rád jako první jídlo dne něco jiného. Někdo snídá cereálie, někdo nedá dopustit na míchaná vajíčka po anglicku, někdo si zase hned po ránu dopřeje sladké a někomu stačí rohlík se šunkou nebo sýrem. Napadlo vás ale někdy posnídat třeba polévku?

Možná si řeknete, že příprava polévky hned po ránu je docela náročná a sotva byste to stíhaly. Když si ji ale připravíte už večer, tak ji ráno ohřejete mnohem dřív, než byste si stačily namazat chléb. Dobrou polévkou navíc v brzkých hodinách jednoduše nasytíte i celou rodinu. Jaké jsou její další výhody?


Je výživná


Ve východních zemích jedí polévku k snídani úplně běžně, z Vietnamu třeba pochází vydatná Pho Bo s hovězím masem nebo houbami a nudlemi. Ta se navíc hodí i proti nachlazení nebo kocovině, stejně jako česnečka a vývar. Přestože však nemáte ani rýmu, ani nejste po nočním dýchánku, tak je polévka velmi zdravou snídaní.

 

Žena s polévkou
(Foto: Getty Images)


Většina polévek se totiž dělá s uvařenou zeleninou, a tak jsou plné živin. Rychle vám po probuzení dodají potřebnou energii a na nějakou dobu také spolehlivě zasytí.

 

Dobrá polévka je navíc zásadotvorná, pro žaludek a trávicí systém je tedy úplnou trefou do černého, zabrání totiž překyselení. Překyselení žaludku vede k pálení žáhy, ale i žaludečním vředům, čemuž polévka díky nastolení rovnováhy zamezí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 nejúčinnějších tukožroutských polévek!

Recepty na hutné polévky, které bez problému nahradí i hlavní chod

Krémová rybí polévka: chutná všem!


Dodá tekutiny


Tělo je po hodinách spánku dehydratované a polévka rychle dodá potřebné tekutiny. Místo toho, abyste museli po ránu vypít několik sklenic vody, postačí vám hluboký talíř poctivé polévky.


Zahřeje


Znáte ten pocit, když po probuzení musíte opustit vyhřátou postel. Čím se ve vychladlém bytě během stále ještě zimních měsíců zahřát, než právě teplou snídaní? Takový talíř horké polévky vás rozehřeje ještě lépe než třeba jeden hrnek čaje, i když nejlépe si dejte obojí. Musíte si přece dopřát něco teplého do žaludku, než vyrazíte ven do větru nebo deště. Navíc díky ranní porci teplé polévky v sobě teplo udržíte po celý den.

 

Žena s polévkou
(Foto: Getty Images)


Je to o zvyku


Zpočátku vám možná bude připadat tekutá snídaně zvláštní, jde však hlavně o zvyk. Pokud už od dětství snídáte hlavně pečivo, vydrží vám to většinou až do dospělosti. I polévku však můžete zajídat krajícem chleba, aby si tělo rychleji zvyklo. Nebo si třeba ze staršího pečiva udělejte do polévky osmažené krutonky. Uvidíte, že vám tento nový ranní návyk bude jen ku prospěchu.


Pokud si polévky k snídani oblíbíte, nemusíte se jich vzdát ani v létě. Na polévce je totiž skvělé to, že si ji klidně můžete dát také neohřátou. Například sladké ovocné polévky navíc studené vyloženě mají být.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Vlasta 14:30 18.02.2019
Tak takhle se stravuju už několik let. Mám totiž polévky ráda, ale nezvládnu sníst k obědu polévku i hlavní jídlo. Takže snídám polévku a k obědu jen hlavní jídlo.