Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Lucka Weberová ze seriálu Ulice si na vlastní kůži vyzkoušela, že alkohol problémy nevyřeší. Vše odstartoval telefonát s Matějem, který jí oznámil, že nedorazí na maturitní ples. Zdrcená Lucka popadla flašku a rozhodla se, že vnitřní bolest alespo...

Problémy se mají řešit, ne přepíjet alkoholem! Tohle zoufalé chování nikomu nepomůže

Seriál Ulice: ep. 3419 - Lucka si pořádně zavaří...
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: ep. 3419 - Lucka si pořádně zavaří...
aktualizováno 13.03.2018, 00:17 | 13.03.2018, 00:17 | doma.cz

Lucka Weberová ze seriálu Ulice si na vlastní kůži vyzkoušela, že alkohol problémy nevyřeší. Vše odstartoval telefonát s Matějem, který jí oznámil, že nedorazí na maturitní ples. Zdrcená Lucka popadla flašku a rozhodla se, že vnitřní bolest alespoň na chvilku otupí. Tím rozhodně situaci nezlepšila, naopak si zadělala na pěkný průšvih.

Dát si skleničku vína s kamarádkami, dopřát si pivo po obědě nebo panáka na oslavě narozenin, rozhodně není nic trestuhodného. Bohužel někteří z nás považují alkohol za pomocnou berličku, která jim pomůže s nepříjemnými problémy.

 

Když vám není do zpěvu
Každý člověk, dříve nebo později, zjistí, že život není peříčko. Šťastné období střídají dny plné smutku a zármutku. Ať už máte problémy v práci, v rodině nebo třeba v osobním životě, vždy je důležité, naleznout vnitřní sílu a začít zase bojovat. Jenže jsou situace, kdy jste tak vyčerpaní, že jediné, co chcete, je na chvilku zapomenout. Bohužel v tento moment se o slovo přihlásí alkohol či léky. Je jedno, jestli je vám dvacet nebo padesát, protože síle alkoholu může propadnout opravdu kdokoliv.

 


Jak z kola ven?

Pokud máte chuť své problémy "zapít", vězte, že se vám to nepovede. Uvědomte si, že alkohol nikdy nepříjemnosti nevyřešil, naopak je dokázal prohloubit. Chápeme, že můžete mít opačný pocit, ale je jenom otázkou času, kdy sami zjistíte  pravdu. Mnohem lepší bude, když si udržíte čistou hlavu a rozhodnete se, že alkohol nemá ve vašem životě šanci. Existuje hned několik činností, které vám psychicky pomohou, ale zároveň z vás neudělají opileckou trosku.

 

První z nich je sport! Je jedno, jestli si půjdete zaběhat, nebo zaboxovat, protože všechny sportovní aktivity spojuje jediné - uvolňují se u nich endrofiny. Ne nadarmo se tento hormon označuje za hormon štěstí. Během krátké chvíle odbourá stres a dodá vám vnitřní odvahu a chuť do života. I půl hodina v tělocvičně vám dobije baterky. Navíc má sport výbornou vlastnost, nepřivodí vám kocovinu.

 

 

Dělání, dělání, všechny smutky zahání...Na tomto textu z oblíbené písničky je rozhodně něco pravdivého. Práce opravdu dokáže zaměstnat hlavu, což se v těžkých chvílích hodí. Pokud milujete svou profesi, pak se jí věnujte na sto procent. V opačném případě si nalezněte zajímavý koníček, který vás bude bavit a naplňovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŠOKUJÍCÍ STUDIE: České děti vs. drogy a alkohol: Už 11letá mrňata kouří cigarety!
DIETA: Pozor na alkohol! I tyhle kalorie se počítají
S NÍM RANDIT NEBUDEŠ! Proč otec zakazuje Lucce Weberové, aby randila s Matějem? A má na to právo?

 

Když budete mít pocit, že vám problémy přerostly přes hlavu, nebojte se a navštivte odborníka, který vám poskytne odbornou pomoc. Svěřte se do rukou psychologa či psychiatra, který dokáže pojmenovat problém a doporučí vám vhodnou medikaci.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře