Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S internetem se můžete dnes už poradit o čemkoliv. O vztazích, o nemocech, o výchově dětí, ale i o těhotenství. Zatímco se dříve nastávající maminky informovaly od svých lékařů, svých zkušenějších kamarádek a matek, dnes se radí třeba s vyhledáván...

Těhotenství moderních žen: Čím se zabývají dnešní budoucí matky?

Veselá těhotná
zdroj: Profimedia Veselá těhotná
aktualizováno 20.05.2017, 00:11 | 20.05.2017, 00:11 | doma.cz

S internetem se můžete dnes už poradit o čemkoliv. O vztazích, o nemocech, o výchově dětí, ale i o těhotenství. Zatímco se dříve nastávající maminky informovaly od svých lékařů, svých zkušenějších kamarádek a matek, dnes se radí třeba s vyhledáváním na internetu. A není proto divu, že se věnují i takovým tématům, jaká by je přirozeně nikdy nenapadla.

Jsou ženy, které tvrdí, že čím více informací si nastudují, tím více si jsou jisté a nemají například při porodu strach. Druhá polovina žen však tvrdí naprostý opak. Internet je úžasná věc, tak proč ji nevyužít na maximum? Na jakoukoliv otázku dostaneme odpověď a můžeme se tak lépe připravit na roli, která nás po porodu čeká. A tak ženy na internetu vyhledávají, co je to bonding, hypnoporod, jak probíhá porod do vody…

 

Ženy hledají videa porodu

 

V souvislosti s těhotenstvím ženy zcela logicky velmi zajímá porod, například na Seznam.cz vyhledávají nejčastěji video samotného porodu. Jen v roce 2016 bylo takových dotazů na českém vyhledávači kolem padesáti tisíc! Často se ženy snaží také dopátrat přesného termínu porodu, a tak je výpočet termínu porodu hned na dalším místě v počtu hledání.

 

Asi nepřekvapí, že ženy často řeší formu porodu – zda porodit přirozeně či císařským řezem. Porod císařským řezem je v České republice velmi populární, informace o něm si na Seznam.cz vyhledává více než 50 tisíc žen ročně. Pro srovnání – informace o přirozeném porodu hledá méně než tisícovka žen. Dle veřejně dostupných statistik z loňského roku se četnosti císařských řezů v jednotlivých porodnicích pohybují od 10 % do 40 % všech porodů. Je pravděpodobné, že se císařské řezy provádějí v některých případech na žádost rodičky, bez medicínské příčiny.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sex v těhotenství? Ničeho se nemusítě bát
Zázrak zrození: 9 úžasných změn, které během těhotenství proběhnou v těle ženy
Jak přizpůsobit svůj jídelníček TĚHOTENSTVÍ?

Dalším věčným tématem, které ženy v souvislosti s porodem na internetu řeší, je epidurál. Epidurál ano či ne – tato otázka trápí ve vyhledávání na Seznamu přibližně osm tisíc žen ročně – a to nejen výhody či nevýhody, ale také například cena či vedlejší účinky.

 

Těhotenství
(Foto: Profimedia)


Z čeho mají Češky v těhotenství strach?

 

Největší zájem je o těhotenství na Seznam.cz obecně v lednu, zatímco nejmenší zase v prosinci. Vůbec nejvíce se nastávající maminky zajímají o to, jak poznat, že jsou těhotné. Hledají totiž těhotenské příznaky.

 

V souvislosti s těhotenstvím pak sestupně následují dotazy na témata, která Češky očividně dost trápí. A rozhodně to nejsou strie nebo přibírání na váze.


1) mimoděložní těhotenství,
2) menstruace v těhotenství,
3) sex v těhotenství,
4) krvácení v těhotenství,
5) zamlklé těhotenství,
6) špinění v těhotenství,
7) preeklampsie v těhotenství,
8) pálení žáhy v těhotenství,
9) paralen v těhotenství a
10) výtok v těhotenství.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře