Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud si dáte každý den hrst mandlí, nastanou u vás čtyři změny, které váš život rozhodně změní k lepšímu. A nejen váš, ale i vašich dětí! V čem všem vám prospěje konzumace mandlí?

Těhotné a ženy po porodu by měly jíst MANDLE! Proč?

žena a mandle
zdroj: Getty Images žena a mandle
aktualizováno 17.11.2019, 00:00 | 17.11.2019, 00:00 | doma.cz

Pokud si dáte každý den hrst mandlí, nastanou u vás čtyři změny, které váš život rozhodně změní k lepšímu. A nejen váš, ale i vašich dětí! V čem všem vám prospěje konzumace mandlí?

V americké studii zjistili, že když nebudete jíst dostatečné množství ořechů, hrozí u vás rozvoj kardiovaskulárních chorob. Když je naopak budete jíst často, tak vám látky v nich obsažené v mnoha ohledech pomůžou. Mezi ořechy jsou zrovna mandle oblíbené nejen pro svou chuť, ale také kvůli výhodám, které přinesou vašemu zdraví i kráse.


1. Redukce akné


I na Blízkém Východě vědí, že jezení mandlí přispívá ke zlepšení stavu pokožky. Úspěšnost metod tradiční medicíny potvrdila i věda. Studie totiž dokázala, že pacienti trpící těžkou formou akné mají v organismu nedostatek vitamínu E. V mandlích se nachází dostatečné množství tohoto vitamínu a kromě toho tyto ořechy obsahují hodně antioxidantů. Jejich konzumace vám tak pomůže nejen s problematickou pokožkou, ale také vaši pleť omladí. Mimo jiné totiž obsahují omega-3 mastné kyseliny.


2. Pomáhají při léčbě cukrovky


Výzkum ukázal, že se u pacientů s diabetes typu 2 jejich fyzická kondice zlepšuje, pokud pravidelně jedí mandle. Tato potravina totiž likviduje vysoké míry špatného cholesterolu. Díky minerálům, které se v nich nacházejí, mandle navíc přispívají ke snižování hladinu cukru v krvi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

6 superpotravin, které zrychlí váš metabolismus a pomohou vám s hubnutím!
Jak povzbudit CHUŤ NA SEX? Vsaďte na meloun a mandle!
Mandle, rýže a oříšky v nápojích Alpro


3. Jíte-li mandle v těhotenství, vaše dítě bude chytřejší


Mandle stejně jako další ořechy zlepšují mozkovou aktivitu. Španělští vědci pozorovali 2 208 těhotných žen, které snědly za týden 74 gramů mandlí. Pak sledovali jejich děti ve věku 1, 5 a 8 let. Potomci matek, které před jejich narozením poctivě jedly mandle, dosahovaly v IQ testech vyšších výsledků.

 

mandle
(Foto: Getty Images)


4. S mandlemi se rychleji zotavíte z porodu


V Indii jsou mandle přírodním prostředkem k okamžitému získání energie a také připívají ke správnému pohybu střeva. Kromě toho jsou mandle základní složkou uzdravování podle ajurvédské medicíny a často jsou doporučovány ženám po porodu. Ty se díky nim snáz zregenerují a sníží se u nich riziko vzniku strií.

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře