Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Patříte mezi ženy, které stále nenalezly vnitřní harmonii? Trpíte PMS, máte bolestivou a nepravidelnou menstruaci nebo toužíte otěhotnět? Pak se zaměřte na očistu ženských orgánů. Dobrým pomocníkem je vaginální napářka, kterou používali již Mayové...

Trápí vás PMS či neplodnost? Objevte kouzlo starobylé Májské metody

Bolest břicha
zdroj: Thinkstockphotos Bolest břicha
aktualizováno 14.04.2018, 00:37 | 14.04.2018, 00:37 | doma.cz

Patříte mezi ženy, které stále nenalezly vnitřní harmonii? Trpíte PMS, máte bolestivou a nepravidelnou menstruaci nebo toužíte otěhotnět? Pak se zaměřte na očistu ženských orgánů. Dobrým pomocníkem je vaginální napářka, kterou používali již Mayové. Dnes se těší velké oblibě v Koreji, kde pod názvem chai – yok léčí ženy všech generací.

Ženské lůno je od nepaměti spojováno s teplem. Bohužel existují momenty, kdy o svůj vnitřní žár přijdeme. Jedním z takových okamžiků je i porod. Následně nás může trápit nepravidelná a bolestivá menstruace, která je doprovázena migrénou a pocitem vnitřní nepohody. Pokud chcete s těmito nepříjemnostmi zatočit, vyzkoušejte vaginální bylinnou napářku, kterou si můžete dopřát v pohodlí svého domova.


Proč vyzkoušet napářku?

Pokud nechcete na nepravidelnou menstruaci či PMS brát prášky, můžete zvolit alternativní cestu. Celá vaginální napářka spočívá v bylinném napařování, které vaše tělo prohřeje a především pročistí. Ženy, které mají s touto metodou zkušenosti, potvrdily, že hned po první napářce ucítily pozitivní změny, a to nejen na těle, ale i na duši. Navíc zaznamenaly, že se z menstruační krve ztratily sraženiny. Ať už máte jakýkoliv ženský problém, vyzkoušejte napářku. Za zkoušku nic nedáte, navíc další výhodou je, že celý rituál nic nestojí. Tedy v případě, že si napářku samy vyrobíte a bylinky vlastnoručně nasbíráte.

 

 

V první řadě vyberte správné bylinky. Zaměřte se především na sběr bazalky, oregana, rozmarýnu, srdečníku obecného, heřmánku, řebíčku, jitrocele, levandule, tymiánu, pelyňku, měsíčku, kontryhele a okvětních lístků růže. V ideálním případě bylinky samy nasbírejte poblíž svého domova. Samozřejmě ale neuškodí, když je zakoupíte ve specializovaných obchodech. 

 

Postup podle Moniky Valové z webu sebevedomarodina.cz

1) Navažte si usušené bylinky (28g) nebo odměřte čerstvé (1l).
2) Nachystejte si napařovací židličku nebo prkýnko, 2-3 deky a teplé ponožky.
3) Dejte vařit do hrnce 2l vody. Když začne voda vřít, vložte do ní bylinky a vařte pod pokličkou 10 minut. Po 10 minutách odstavte z plotny a nechte ještě 5 minut pod pokličkou louhovat na místě, které již ze spodu nesálá. Nezapomeňte si v duchu připomenout záměr, se kterým si napářku chystáte.
4) Pusťte si příjemnou hudbu.
5) Přesuňte hrnec (bez pokličky) pod židličku a sedněte si na ni bez kalhotek. Pokud ucítíte, že jsou páry příliš horké a teplota vám není příjemná, zaklopte hrnec pokličkou a chvilku počkejte, dokud vám nebude teplota vyhovovat.
6) Když se pohodlně usadíte, obalte se dekami. Jednu zepředu, druhou zezadu, pořádně utěsnit. Pokud potřebujete ještě více tepla, třetí přehoďte přes sebe. Nezapomeňte na ponožky, aby vám teplo neutíkalo spodem.
7) Během napařování, které trvá 20 minut, se soustřeďte na svou dělohu, čípek, pánevní dno, vejcovody a vaječníky. Ponořte se do sebe, relaxujte, meditujte.
8) Po ukončení napářky, si alespoň na 40 minut lehněte do tepla a užívejte si vědomě příjemného pocitu prohřátí zevnitř.
9) Nakonec, třeba až ráno, bylinky s poděkováním vraťte zemi.

 

Podívejte se na video, ve kterém uvidíte napářku "v akci". 

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žijte v souladu se svou menstruací! Objevte kouzlo CYKLICKÉHO TIME MANAGEMENTU
Záchvaty žravosti před menstruací? Jak se jich zbavit!
Sexuální tabu mnoha žen: Sex během menstruace!

 

Jak často napářku využívat?
Neexistuje návod, který vám řekne, jak často napářku používat. Vždy záleží na vašem vnitřním pocitu a intuici. Napářku můžete využívat z preventivních důvodů, a to třeba jednou do měsíce. Pokud vás trápí nepravidelná menstruace, zkuste tuto metodu zařadit nejméně 3x do týdne. Je důležité mít na paměti, že napářku by neměly používat menstruující a těhotné ženy. Taktéž by se této metodě měly vyvarovat ženy s vaginální mykózou.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře