Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Příběh 35leté Jany vás zkrátka chytne za srdce. Dnešní článek je o pacientce, která vyhrála boj nad zákeřnou nemocí.

VÁŠ PŘÍBĚH: Zákeřná nemoc mi vzala prsa i vlasy, ale stále se cítím jako žena

rakovina - 3
zdroj: Getty Images rakovina - 3
aktualizováno 19.07.2018, 00:00 | 19.07.2018, 00:00 | doma.cz

Příběh 35leté Jany vás zkrátka chytne za srdce. Dnešní článek je o pacientce, která vyhrála boj nad zákeřnou nemocí.

Před rokem a půl, v době, kdy byla snad ještě příliš mladá na to, aby si připustila, že může být nemocná, ji doktoři odhalili rakovinu prsu. V době, která tomu předcházela, pociťovala jen trochu větší únavu než obvykle a cítila se bez chuti do života. Moment, kdy si nahmatala podezřelou bouli v levém ňadru, byl posledním impulzem k tomu, aby si zašla na několikrát odložené lékařské vyšetření.


Další postup byl jasný. Protože už byla rakovina v pokročilém stádiu, Jana se rozhodla nechat si odebrat levé, a po doporučení lékaře preventivně i pravé ňadro a okamžitě nastoupila na léčbu chemoterapií v kombinaci s radioterapií. Po několika zdlouhavých měsících léčby, která byla psychicky i fyzicky náročná, Jana konečně může říct, že je zase zdravá. Léčba skončila úspěchem, ačkoli na ní zanechala "stopy", které musela řešit.

 

rakovina - 2
(Foto: Getty Images)


Přestože pro ni bylo zdraví na prvním místě a byla odhodlaná bitvu se zákeřnou chorobou překonat stůj co stůj, přirozeně se obávala také o to, jak se bude cítit po ženské stránce. Protože přišla o prsa, nějakou dobu se necítila ve své kůži. Po úspěšném vyléčení ale na své jizvy změnila pohled, a začala je vnímat jako důkaz, že nad nemocí skutečně vyhrála.

 

Napište nám svůj příběh

Prožila jste něco zajímavého?
Vydal by váš život na knihu nebo film?
Prožíváte trápení a potřebujete se vypovídat a o své starosti se podělit?
Nevíte si rady a možná by vám pomohl nestranný názor - třeba našich čtenářek?

 

Napište nám svůj příběh a pošlete ho na redakce@doma.cz. Ty nejzajímavější příběhy píše sám život, nebuďte na ně sama.


O něco hůře prožívala ztrátu vlasů a řas, které jsou bohužel vedlejším efektem chemoterapie. "Bylo to hrozné," popisuje Jana. "Sáhla jsem si do vlasů a najednou jsem v ruce držela celý trs."

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Jak bojuji se vzácnou chorobou?

15 nebezpečných mýtů, které panují o nejčastějších TYPECH RAKOVINY

Prsa, kůže nebo čípek? Která rakovina útočí v Česku nejčastěji?


V prvních týdnech se ztrátu vlasů pokoušela skrývat pokrývkou hlavy, ale věděla, že ji zkrátka nemůže nosit všude. Proto se rozhodla pořídit si paruku.

 

rakovina - 1
(Foto: Getty Images)


"Od té doby jsem se cítila o mnoho procent lépe. Ženštěji, krásněji," říká teď už šťastná Jana. Přestože nyní už ji pomalu ale jistě raší její vlastní vlasy, na paruku zatím stále ještě nedá dopustit. Nemusí se omezovat například na kulturních akce, které tolik miluje a v čepici by si je sotva dokázala představit.


Přestože jí nemoc něco vzala, mnohému ji naopak naučila. "Více si teď vážím obyčejných chvilek s rodinou, krásného počasí a dokonce i tak běžných věcí, jako je probuzení do nového dne."

 


ŠANCE PRO VÁS


Postihla i vás nebo blízkou ženu ve vašem okolí rakovina? Má tuto náročnou životní etapu za sebou a přemýšlíte, jak jí vnést do života trochu pozitivní energie, prozářit den mimořádným zážitkem, usmát se znovu při pohledu na vlastní odraz v zrcadle?


Snídaně s Novou ve spolupráci se Salonem Dlouhovláska hledá přesně takové ženy, které potřebují po náročném onemocnění získat novou energii a mít sílu se na sebe opět usmát.

 

Pokud vlivem nemoci a chemoterapie ztratily vlasy, salon Dlouhovláska jim vyrobí paruku na míru z pravých vlasů, ve které se opět budou cítit atraktivně. A to není vše! Těšit se mohou na úžasný den plný péče, kromě samotné paruky na ně čeká ještě další dárek: do parády si je vezmou nezávislé kosmetické poradkyně Mary Kay a dovedou jejich proměnu k dokonalosti. Se znovu vráceným sebevědomím si pak budou moct vychutnat poslední část proměny: spolu s ostatními proměněnými dámami a naším televizním štábem vyrazí na pětidenní zájezd na Kanárské ostrovy od Canaria travel.


Víte o dívce či dámě, která si prošla bojem s rakovinou a přesně takovou vzpruhu by nyní potřebovala? Přihlaste ji na email dlouhovlasky@nova.cz, vybereme celkem čtyři ženy, kterým pomůžeme najít znovu ztracenou radost ze života.

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

hotmail 06:11 20.07.2018
Thanks for sharing. I hope it will be useful for too many people looking for this topic.
http://duckducklife.com