Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Všude kolem nás se můžeme dočíst, že náhlé změny počasí škodí našemu tělu. Na tomto tvrzení určitě něco je, ale nenechte se zmást. Počasí může na zdraví působit i pozitivně, a to hned v několika faktorech.

Víme, jak může počasí pozitivně ovlivnit naše zdraví!

Počasí
zdroj: Thinkstockphotos Počasí
aktualizováno 08.08.2017, 16:48 | 08.08.2017, 16:48 | doma.cz

Všude kolem nás se můžeme dočíst, že náhlé změny počasí škodí našemu tělu. Na tomto tvrzení určitě něco je, ale nenechte se zmást. Počasí může na zdraví působit i pozitivně, a to hned v několika faktorech.

Co vám počasí může dát?


Teplé počasí

Najít na horkém a dusném počasí něco kladného, se zprvu může zdát nemožné. Rozhodně ale nesmíme zapomínat na to, že sluneční záření je pro naše tělo velmi důležité. Nikdo vám neradí, abyste na slunci strávili celé hodiny, na druhou stranu i patnáctiminutový pobyt na sluníčku vám poskytne přísun vitaminu D. Právě ten je nezbytný pro fixaci vápníku v našich kostech. Krátká procházka na sluníčku může pomoci i v boji s mírnou depresí. Tenhle lék nejvíce funguje po dlouhé zimě, kdy jste ze špatného počasí doslova vycucaní. Stačí krátké posezení na sluníčku, a deprese je fuč.

 


Déšť

Pokud existuje nějaká skupina lidí, která déšť nejvíce uvítá, pak jsou to alergici. Déšť spláchne většinu pylu ze vzduchu a dýchání by ihned mělo být snazší. Nevýhodou je, že jde pouze o krátkodobé zlepšení. V žádném případě by alergici neměli vysazovat prášky, protože je možné, že se pyl zase rychle dostane do vzduchu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 rad, jak uspat dítě v teplém počasí!
Hubněte za každého počasí. Doma jako v tělocvičně
Jak psychicky ustát špatné počasí?


Zima

Myslíte si, že na zimě nemůže být nic pozitivního? Rozhodně tomu tak není! Mnoho odborníků radí, že mrazivé počasí bychom měli spojit se saunováním. Zdá se vám to jako naprostý nesmysl? Nenechte se zmást. Během pobytu v horkém prostředí produkuje naše tělo bílé krvinky, které skvěle bojují s viry. Dále má sauna blahodárný vliv na dýchací cesty a sliznici. Určitě vám sauna pomůže i s psychickými problémy.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře