Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každý den se snadno dostanete do nepříjemné situace, která vás stresuje, vyvolává ve vás pochybnosti a sráží vám sebevědomí. Najděte si v takové tíživé okamžiky chvilku na malý rituál. Zbaví vás nepříjemných pocitů doslova na počkání.

Zbavit se stresu a zvednout si sebevědomí? S touto japonskou metodou na to stačí 5 minut

Stres
zdroj: Getty Images Stres
aktualizováno 01.04.2019, 00:00 | 01.04.2019, 00:00 | doma.cz

Každý den se snadno dostanete do nepříjemné situace, která vás stresuje, vyvolává ve vás pochybnosti a sráží vám sebevědomí. Najděte si v takové tíživé okamžiky chvilku na malý rituál. Zbaví vás nepříjemných pocitů doslova na počkání.

Nemusíte se ve stresu cpát cukrem, zvyšovat si sebevědomí novým úlovkem v obchodech nebo si zchladit žáhu vybitím vzteku na někom jiném. Asijská medicína á skvělou sebe-relaxační techniku, která vás rychle hodí zpět do klidu a navrátí vám sebedůvěru. Nepotřebujete více než pár minut.

 

Probuďte v sobě vlnu potřebné energie

 

Když jste nervózní, máte ve zvyku klepat prsty, mnout si je, pohrávat si s rukama? Ruce jsou bránou k našim vnitřním energiím, a i když vám tyto drobné zvyky připadají mimovolní, ve skutečnosti se v nich skrývá mnohem víc. Jednotlivé prsty totiž odráží zásadní životní stavy a negativní situace, do kterých se dostáváte.


Stačí si jen zapamatovat, který prst se pojí s jakými emocemi a psychickými stavy:

 

Ruka a emoce
(Foto: Getty Images)


Palec: obavy, úzkosti, starosti, znepokojení, trápení
Ukazováček: strach, panika
Prsteníček: hněv, odpor, zloba
Prostředníček: smutek, deprese, neschopnost se rozhodnout, nejistota
Malíček: nervozita, chybějící optimismus, nízká sebeúcta, kolísající sebevědomí


Potřebujete-li vyzrát na negativní pocity a tělo znovu zharmonizovat, zvolte prst, který reprezentuje vaše potíže a druhou rukou ho stiskněte. Obejměte ho pevně všemi prsty druhé ruky, včetně palce, a držte minutu až dvě. Není na škodu, když se dostaví hřejivý pocit nebo lehké pulsování.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Terapie na 5 minut: Zbaví vás stresu!
7 šokujících příznaků toho, že jste ve stresu!
10 tipů proti každodennímu stresu

 

Klidně můžete takto stisknout postupně všechny prsty, negativní pocity jsou často propojené, Když uvolňujete stisk, odtahujte druhou ruku z prstu postupně od kořene až k nehtu a představujte si, jak vás opouštějí i tíživé pocity. Můžete to podpořit jemnou masáží posledního článku prstu, přejeďte dvěma prsty opačné ruky po stranách prstu a kolem nehtového lůžka.


Kromě prstů se můžete zaměřit i na střed dlaně. Palcem opačné ruky střed lehce stiskněte a držte po dobu jedné minuty. I to by mělo přispět k celkové harmonii.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře