Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kopečková, točená, vodová, smetanová,... Podob zmrzliny je mnoho a příchutí ještě víc. S příchodem vysokých teplot už jste si letos první nanuk určitě daly. Přitom poprvé byla zmrzlina na dřívku vyrobená už v roce 1921 a název tohoto typu zmrzky p...

Ze světa zmrzliny: Která zpomaluje stárnutí a byl dřív kornout nebo špejle?

zmrzlina
zdroj: Getty Images zmrzlina
aktualizováno 09.06.2019, 00:00 | 09.06.2019, 00:00 | doma.cz

Kopečková, točená, vodová, smetanová,... Podob zmrzliny je mnoho a příchutí ještě víc. S příchodem vysokých teplot už jste si letos první nanuk určitě daly. Přitom poprvé byla zmrzlina na dřívku vyrobená už v roce 1921 a název tohoto typu zmrzky pochází od eskymáků. A tady jsou další zajímavosti.

První zmrzliny byly většinou jen sněhem, který se ochutil o ovocnou šťávu, med nebo dokonce víno. S mlékem začali pracovat až Mongolové a Arabové, kteří také zavedli slazení cukrem místo ovoce. Možná vás překvapí, že zmrzlina na dřívku se objevila mnohem později než ta v kornoutku. První zmrzlinový kornoutek byl vyroben v roce 1903 a vynalezl ho muž italského původu Italo Marcioni. U nás se začala zmrzlina vyrábět až od roku 1949.


Zmrzlinová nej


Nejširší nabídku příchutí zmrzlin jste mohly ještě před pár lety najít ve venezuelské Meridě v proslavené cukrárně Coromoto a vybrat si mezi více než osmi stovkami zmrzlin. Kvůli venezuelské krizi byl však podnik zavřený.


Nejdražší zmrzlina na světě je k dostání v Dubaji a kopeček stojí v přepočtu více než dvacet tisíc korun. Má vanilkovou příchuť a je vyrobená z těch nejkvalitnějších surovin, použity byly i lanýže.

 

zmrzlina
(Foto: Getty Images)


Nejvíc zmrzliny jedí Australané a Novozélanďané. Asi i proto jsou tam lidé tak spokojení a málo vystresování, když zmrzlina podle mnohých příznivě působí na dobrou náladu. V Česku se jí ve srovnání s ostatními zeměmi naopak opravdu hodně málo zmrzliny, na prvních příčkách se v Evropě nacházejí Švédové. Přitom už babičky tvrdily, že zmrzlina je dobrá i na zánět a bolest krku. Na angínu jim prý doktor vždycky doporučil pořádnou porci polárkového dortu. Pravdou je, že i známý lékař Hippokrates doporučoval zmrzlinu pro tělesné i psychické zdraví.


Muži upřednostňují pistáciovou zmrzlinu, ženy spíš jahodovou. Napříč pohlavími je ale stále nejoblíbenější vanilková a čokoládová. Zmrzlina ale vůbec nemusí být jen sladká, vyzkoušely už jste třeba slaný karamel? Mezi asi jednu z nejbizarnějších příchutí patří cibulová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

RECEPTY na nejlepší domácí zmrzliny
Dopřejte si ZMRZLINU i během hubnutí! Víme, po kterých nepřiberete
4 zajímavostí ze světa pizzy


Jak poznat kvalitní zmrzlinu?


Asi se shodnete, že mezi zmrzlinami vítězí ta italská. Často se totiž vyrábí z čerstvých přísad a smetany, obsahuje málo umělých ingrediencí a není v ní tolik vody. Když je většina zmrzliny vyrobená z přírodních přísad, má sice méně zářivou barvu a na pohled třeba není tak sytě barevná, zato bude mnohem kvalitnější, zdravější a chuťově lepší.


Správná zmrzlina by v sobě také neměla mít velké krystaly ledu, naopak kousky ovoce nebo ochucujících složek jsou vítané. Stejně tak by se neměly ve vaší zmrzlině nacházet velké vzduchové bubliny, měla by být krásně jemná, hladká, s dobrou konzistencí.


Stává se vám, že zmrzlinu vyndáte z mrazáku v pokrouceném tvaru nebo s námrazou? To je známkou toho, že ji špatně skladujete a měla by být uchovávána při nižších teplotách.

 

zmrzlina
(Foto: Getty Images)


Nutraceutická zmrzlina


Jednou ze zdravých variant zmrzliny bez barviv, stabilizátorů a naopak vyrobená z organických surovin je nutraceutická zmrzlina. Často je ještě obohacená třeba o chia semínka nebo další zdravé suroviny, přísady by však neměly měnit nebo příliš dochucovat původní chuť zmrzliny.


Tento typ zmrzliny by měl být dokonce tak prospěšný, že posílí vaši imunitu, bude působit preventivně proti onemocněním jater, žaludku či srdce, výrazně zpomalovat stárnutí a pomáhat regeneraci organismu a v neposlední řadě také zlepšovat psychický stav. V dnešní době, kdy spousta lidí hledá alternativy zdravého stravování, se tento typ zmrzliny velmi ujal i přesto, že Češi jsou co se týče konzumace zmrzliny docela konzervativní.


Ve Spojených státech se začala nedávno vyrábět také nízkokalorická zmrzlina bez cukru jménem Halo Top a stihla se rozšířit do celého světa. Zmrzlina se chlubí tím, že jí díky absenci cukru můžete konzumovat denně a neztloustnete. Obsahuje mléko a je dochucená stévií a erithriolem. Těžko říct, nakolik je tedy při velké míře konzumace opravdu zdravou variantou.  

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře