Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte dny, kdy si cítíte pod psa, ale i tak musíte zvládnout hned několik povinností? V jiné dny naopak sršíte energií a nejraději byste dělala deset věcí najednou? Nebojte se, je to zcela normální! V každé ženě se skrývá 28 dalších žen, které se c...

Žijte v souladu se svou menstruací! Objevte kouzlo CYKLICKÉHO TIME MANAGEMENTU

Žena, práce
zdroj: Thinkstockphotos Žena, práce
aktualizováno 03.01.2018, 00:13 | 03.01.2018, 00:13 | DyA

Máte dny, kdy si cítíte pod psa, ale i tak musíte zvládnout hned několik povinností? V jiné dny naopak sršíte energií a nejraději byste dělala deset věcí najednou? Nebojte se, je to zcela normální! V každé ženě se skrývá 28 dalších žen, které se chovají dle toho, v jaké fázi menstruačního cyklusu se nacházíte.

Objevte všechny své vnitřní „ženy“, poznejte jejich klady a zápory a přizpůsobte jim svůj diář. Uvidíte, že se vám bohatě odvděčí.

 

MENSTRUAČNÍ FÁZE (1. – 6. den od začátku menstruace)


S menstruační fází se pojí velký pokles energie. Cítíte se „vycucnutá“ a vaším největším přáním je, abyste mohla strávit celý den v posteli. Nemáte chuť chodit mezi lidi a rozhodně nechcete řešit složité pracovní úkoly. Na druhou stranu jste velmi intuitivní, čehož můžete využít, a to nejen v pracovních záležitostech. Radíme vám, abyste si dopřála chvilky klidu a samoty. Především se do ničeho nenuťte a netlačte.

 


DYNAMICKÁ FÁZE (7 – 13 den)


Tato fáze přichází po skončení menstruace. Vyznačuje se tím, že jste plna energie, nápadů a kreativity. Nic pro vás není problém, protože jednáte racionálně a logicky. Během těchto dnů se navíc cítíte sebevědomě a s chutí přijímáte výzvy. Ideální čas pro náročné pracovní schůzky, pohovory a tvorbu důležitých projektů. Tato fáze vám pomůže s nelehkými úkoly, které dokážete zvládnout na jedničku. Pokud budete mít pocit, že to stále „není ono“, pak se zaměřte na oblíbený sport. Uvidíte, že se budete cítit skvěle.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Záchvaty žravosti před menstruací? Jak se jich zbavit!
Sexuální tabu mnoha žen: Sex během menstruace!
Trápí vás delší, opožděná a bolestivá menstruace? Může za to zima!


OVULAČNÍ FÁZE (14 – 20 den)


Během ovulační fáze se cítíte doslova na vrcholu. Všechno vám jde od ruky, jste sebevědomá a především sexy. Největší výhodu této fáze spatřujeme v tom, že jste emocionálně vyrovnaná. Žádné zbytečné hádky, citové výlevy ani podrážděnost u vás nehrozí. Naopak oplýváte empatií a chutí pomáhat druhým. V této fázi se vám bude dařit nejen na poli pracovním, ale především rodinném. Po celou dobu ovulační fáze máte velkou potřebu pečovat o druhé a věnovat jim každý kousíček svého života. Vyrazte si s kamarádkami na oběd, vydejte se s dětmi na výlet nebo s manželem na wellness pobyt. Uvidíte, že si všechny aktivity skvěle užijete.

 


PREMENSTRUAČNÍ FÁZE (21 – 28 den)


Sama zřejmě cítíte, že pro tuto fázi je příznačný pokles energie. Svět není podle vašich představ a ke slovu přicházejí obavy a strach. Jste velmi zranitelná, protože o všem a všech příliš přemýšlíte. Nemáte chuť chodit ven a stahujete se do svého vnitřního světa. Dobrou zprávou je, že naopak překypujete kreativitou. Udělejte si v tomto období čas na sebe. Dopřejte si dlouhou vanu s dobrou knížkou a následně se pusťte do kreativní činnosti, která je vám blízká. Uvidíte, že se dokonale zklidníte a dílo se vám povede.

 

Zajímavě znázorněný menstruační cyklus naleznete i v tomto videu. 

 

 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře