Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Stalo se vám někdy, že vás pobolíval zub, ale vyšetření u zubního lékaře dopadlo na výbornou? Možná to bude tím, že každý zub je propojen s jiným tělesným orgánem.

Zuby jako obraz našeho zdraví! Co všechno o něm prozradí?

Bílé zuby
zdroj: Thinkstockphotos Bílé zuby
aktualizováno 28.02.2017, 16:32 | 28.02.2017, 16:32 | doma.cz

Stalo se vám někdy, že vás pobolíval zub, ale vyšetření u zubního lékaře dopadlo na výbornou? Možná to bude tím, že každý zub je propojen s jiným tělesným orgánem.

Bolest zubu tedy nebyla způsobena kazem, ale šlo o zprávu například od vašeho žlučníku.

 

Řezáky
Pokud vás trápí ledviny či močový měchýř, obzvláště močová infekce, pak se zřejmě dostaví pobolívání prvního či druhého řezáku. Může jít jak o horní, tak i o dolní řezák. První řezák je také spojován s angínou a onemocněním kloubů. V případě, že bolest nepolevuje, měli byste navštívit svého praktického lékaře.


Špičáky
Špičáky začnete cítit především ve chvíli, kdy nebudou v pořádku vaše játra nebo žlučník. Nemusí hned jít o vážný problém, ale i tak byste se měli nad tím zamyslet a v případě přetrvávání obtíží navštívit lékaře.

 


Stoličky
Stoličky neboli moláry jsou propojeny hned s několika orgány. Bolest třetích stoliček poukazuje na srdeční problémy. Obzvláště na tuto provázanost si dejte pozor, může také značit vrozenou vadu. S kloubním onemocněním mají co dočinění čtvrté horní i dolní stoličky. Ve vážnějším případě se může jednat o artritidu. Dále také bolest čtvrté i páté stoličky může značit chronickou pneumonii nebo alergickou reakci. 


PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Zubní kaz a zánět nervů: Jak jim předejít a vyhnout se bolestivým zákrokům?
Ušetřete za zubaře! Pět rad pro zdravé a silné zuby
Chcete mít rovné zuby? Nikdy není pozdě!


Třenové zuby
Třenové zuby neboli premoláry jsou hlavním zdrojem informací o plicích a tlustém střevě. Je však těžké určit, zda jde jenom o banální problém, nebo jde o vážnější zdravotní komplikace. Jak už bylo zmíněno, pokud i zde budou problémy přetrvávat, bude nejlepší, když navštívíte vašeho praktického lékaře, který vám udělá patřičná vyšetření.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře