Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Toužíte po čokoládě, nebo byste se raději přecpaly slanými brambůrkami? Prozradí to o vašem těle víc, než byste čekaly!

Co o vašem zdravotním a psychickém stavu prozradí vaše chutě? Poslechněte volání svého těla!

Jídlo - 4
zdroj: Thinkstockphotos Jídlo - 4
aktualizováno 02.12.2018, 00:11 | 02.12.2018, 00:11 | doma.cz

Toužíte po čokoládě, nebo byste se raději přecpaly slanými brambůrkami? Prozradí to o vašem těle víc, než byste čekaly!

Co se vám vaše tělo snaží sdělit?

 

1. Toužíte po čokoládě


Pokud pravidelně saháte po čokoládě, je pravděpodobné, že se snažíte ukonejšit a zajídáte depresi a pocity smutku. Čokoláda nás dokáže uvolnit, uklidnit, snížit stres a aktivovat hormony štěstí. Příště až dostanete zase chuť spořádat celou tabulku čokolády, zamyslete se, jaké pocity potřebujete zajíst.

 2. Máte chuť na brambůrky


Touha po brambůrkách a hranolkách značí, že vašemu tělu chybí zdravé tuky. Doplnit je můžete raději pomocí konzumace oříšků, avokáda nebo olivového oleje.


3. Milujete led


Rády cucáte led? Pak vám chybí železo! Led v puse způsobuje zvýšený přísun krve do mozku, což potlačuje zpomalení, které je často zapříčiněné nedostatkem železa.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak ošálit vražedné chutě, které zabíjí štíhlou linii?

Pozor na skryté kalorie. Mohou za vaše tloustnutí
Hubnete? 6 rad, jak nejen začít, ale hlavně vytrvat4. Libujete si v sladkých bublinkových nápojích


Často neodoláte a koupíte si láhev Coca-coly, Fanty nebo jiného sladkého nápoje? To, po čem doopravdy toužíte, je kofein! Jedna sklenička Coca-coly obsahuje asi 30 mg kofeinu, což je ideální množství na to, aby se vaše tělo příjemně probudilo, ale zároveň nebylo roztěkané tak, jako se to děje po kávě.


5. Snědla byste všechno, co vidíte


Pokud máte chuť čokoládu zajíst brambůrkami a všechno ve finále zapít štědrou dávkou sladkého nápoje, znamená to, že jste dehydrované. Zkuste si dát velkou sklenici vychlazené vody a možná budete překvapené, jak rychle vás vaše chutě přejdou.

 


6. Nemůžete odolat sýru


Sbíhají se vám sliny při pohledu na rozpouštějící se sýr? Máte chuť každý večer spořádat alespoň jeden plátek? Chybí vám tryptofan, který se řadí mezi aminokyseliny a dokáže člověku zlepšit náladu a zklidnit mysl. Několik výzkumů odhalilo, že lidé, kteří mají neodolatelnou chuť na sýr, často trpí poruchami paměti a pozornosti.


7. Zbožňujete pálivá jídla


Může to znít zvláštně, ale pojídání pálivých jídel zklidní váš metabolismus a dokáže vás zchladit. V pálivých papričkách si tedy libují hlavně ti, kterým je často horko. Mnozí pálivé pokrmy konzumují také proto, že po jejich pozření cítí adrenalin a určitou formu bolesti, která jim je příjemná.

 

Jaké pochutiny patří mezi vaše nejčastější hříchy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře