Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Doma.cz - Nový internetový magazín pro ženy z produkce TV Nova o kráse, lásce, vztazích, módě, receptech, nápadech, dětech, zdraví i televizi

Úklid bez chemie a předražených výrobků? Vyrobte si skvělý ČISTIČ NA SPÁRY

Domácí úklid
zdroj: Getty Images Domácí úklid
aktualizováno 13.07.2019, 00:00 | doma.cz
Spáry mezi dlaždičkami brzy ztratí svůj původní odstín. Vyzrát na jejich čištění můžete i bez agresivní chemie. Tento recept možná znala i vaše babička, škoda, aby upadl v zapomnění. Účinné čističe z obchodu jsou bohužel často hodně agresivní, ... Celý článek»

Rodina

Chlupy, ťápoty, loužičky: Jak i s domácím mazlíčkem udržet byt čistý? »

Sdílíte svůj domov se psem, kočkou nebo jiným chlupatým přítelem? Pak patříte ke spokojenější polovině lidstva. Opravdu! Existuje celá řada psychologických studií, které to dokazují. Špatnou zprávou ... Celý článek»
čajový sáček

Nevyhazujte čajové sáčky! Pomůžou od akné, páchnoucích bot i pavouků »

Dáte si ráno čaj a sáček za chvíli bezmyšlenkově zahodíte do koše? Chyba! Okrádáte se tím o jeho další využití. Celý článek»
Ucpaný odpad

Zase ucpaný odpad? Skoncujte s ním se zbraněmi, které máte doma »

Ucpaný dřez umí naštvat, ale tentokrát si s ním poradí i bez instalatéra nebo jiného mužského pomocníka. A potřebné ingredience máte nejspíš doma. Celý článek»
Horko

Jak doma přežít letní horka? Triky, které promění byt v příjemnou oázu »

Vedra jsou tady, a zatímco někteří z nás je ve svých bytech a domech řeší použitím klimatizace, ostatní přemýšlí nad nákladností jejího provozu, a hlavně nad jejím ekologickým dopadem. Pro úspěšný ... Celý článek»
Únava

Vytvořte si bylinkářskou lékárničku! Pomůže na akné, bradavice i únavu »

Během procházky po louce nebo po zahradě plné plevele můžete objevit úžasné poklady matky země. Většina nenápadných rostlinek, které míjíte, totiž dokáže léčit! Celý článek»
Nepořádek

Leze vám binec na mozek? Pořádek a psychika úzce souvisí! »

Francouzský básník a dramatik Paul Claudel řekl, že: „Pořádek je radostí rozumu, zatímco nepořádek je rozkoší představivosti." Je to ale opravdu tak? Je možné v chaotickém prostředí naplno pracovat ... Celý článek»
Přepracovanost

Jak najít nejlepší internet na doma? »

Možností, jak se dnes připojit k internetu, se nabízí celá řada, takže online můžeme být v podstatě kdekoliv. Odvážné hlasy v některých státech dokonce spekulují, že internet by měl být v budoucnu ... Celý článek»
Interiérový design - 2

Jak oživit interiér? Potřebujete jen pásku a budou se dít věci »

Přemýšlíte, jak originálně oživit obývací pokoj nebo ložnici a nechce se vám utrácet za drahé designové tapety? S jednoduchým trikem zvládnete proměnu úplně sami. Celý článek»
Mikrovlnka

Dokáže víc než ohřát jídlo: 16 vychytávek, které umí mikrovlnka »

V kuchyni je k nezaplacení, a to nejen kvůli vaření, pečení a rozmrazování. Jaké další, nejen kulinární finty, dokáže i ta nejobyčejnější mikrovlnka? Celý článek»
Úklid

Zbavte matrace skvrn, zápachu i zatuchlosti »

Ať už jste si v posteli převrhla sklenku s červeným vínem, vaše malé dítě se v noci počůralo, nebo vás po zimě trápí zavlhlé a zatuchlé matrace na chalupě, na všechna trápení platí jedno řešení. Celý článek»
Mytí nádobí

Tablety do myčky vám přijdou drahé? Vyrobte si je doma za pár korun »

Ať už vás motivují důvody ekonomické nebo ekologické, i tablety do myčky můžete nahradit doma vyrobenou variantou z přírodních surovin. Celý článek»
žena v kuchyni

Omládněte o 10 let díky tomuto zázraku z kuchyně »

Kuchyně je nejen zdrojem potravin, ale také mnoha pomůcek, díky kterým se můžete snadno a rychle zkrášlit. Občas by vás ani nedopadlo, co všechno můžete použít nejen do těsta, ale také pro svůj ... Celý článek»
Úklid

Test čističů koupelen: Některé nenávratně poškozují povrchy! »

Čisticí prostředky s rozprašovačem sice mohou pořádně ušetřit čas při úklidu, jak si ale skutečně poradí se všemi koupelnovými nástrahami? Na 15 těchto prostředků se zaměřila nezávislá spotřebitelská ... Celý článek»
coca cola

Zázračná coca cola pomůže vlasům, vyčistí šperky i záchod. A to není všechno! »

Coca colu možná vnímáte jako pití, které obsahuje strašné množství cukru, kazí zuby a tloustne se po něm. Když se jí napijete v létě, máte po ní ještě větší žízeň. Jediné, kdy vám dokáže opravdu ... Celý článek»
Úklid

Jak zbavit utěrky zápachu a nevypratelných skvrn? Jde to i bez námahy »

Některé skvrny nejde z vašich utěrek odstranit? Mastnota a fleky od ovoce i zeleniny sice dobře drží, díky následujícímu triku ale konečně přestanou odolávat. Celý článek»