Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Doma.cz - Nový internetový magazín pro ženy z produkce TV Nova o kráse, lásce, vztazích, módě, receptech, nápadech, dětech, zdraví i televizi

7 jídel a jejich vliv na ženské tělo. Která potravina zmenší příznaky menopauzy?

brokolice
zdroj: Getty Images brokolice
aktualizováno 08.12.2019, 00:00 | doma.cz
Ženské tělo má speciální výživové potřeby, a tak existuje řada jídel, která mohou mít na naše zdraví velmi pozitivní vliv. Jak ukázaly studie, výběr některých druhů potravin a nápojů vede k prevenci určitých chorob, podpoře ženské krásy a srovnání ... Celý článek»

deprese

Jaká jídla zmírní bolest během menstruace a kterým se vyhnout? »

Nutriční potřeby žen se během menstruačního cyklu výrazně mění a nestojí za tím jen hormonální výkyvy. Během vašich dnů totiž ztrácíte důležité vitamíny a minerály a tyto ztráty je potřeba obnovovat. ... Celý článek»
žízeň

Který nápoj lidské tělo zavodní nejvíc? Voda to není! »

Pravděpodobně se domníváte, že voda hydratuje lidské tělo ze všech nápojů nejlépe. Překvapí vás, který nápoj je hydratační daleko víc! Celý článek»
Dieta

Sedm tipů, jak doopravdy a na dlouho zlepšit své stravovací návyky »

Stravovací návyky si vytváříme už jako malé děti a naučené vzorce si neseme i do dospělosti. Neexistuje snad nikdo, kdo by mohl říct, že se s jídlem nedopouští nějakého prohřešku. Změnit něco, na co ... Celý článek»
žena a mandle

Těhotné a ženy po porodu by měly jíst MANDLE! Proč? »

Pokud si dáte každý den hrst mandlí, nastanou u vás čtyři změny, které váš život rozhodně změní k lepšímu. A nejen váš, ale i vašich dětí! V čem všem vám prospěje konzumace mandlí? Celý článek»
Nákup potravin v obchodě

Proč vadí instantní jídla a kterých není třeba se bát? »

Dnešní doba je uspěchaná. A občas na vaření nezbývá čas nebo energie. A tak často sáhnete po fastfoodu nebo instantních jídlech ze supermarketu. Jenže to se většinou neslučuje se zdravým životním ... Celý článek»
Káva

Kávové kapsle: Rychlá a pohodlná příprava kvalitní kávy »

Už dávno neplatí, že z kávových kapslí nevznikne tak kvalitní káva v porovnání s tou, kterou si uděláte přímo z kávových zrn. Dobré kapsle nejsou o nic horší a jejich použití má navíc mnoho výhod. Celý článek»
Masáž při svíčkách

Nový wellness trend: Nabízejí únik pro unavené moderními technologiemi »

Stres, kam jen oko dohlédne. E-maily řešíte v kanceláři na počítači, během večeře na laptopu, nebo dokonce ve dvě ráno v posteli na svém telefonu? Možná potřebujete Digital Wellness Escape proceduru! Celý článek»
jablko

12 potravin, které vám mohou přitížit, když je budete jíst ve špatnou dobu »

Pravidla zdravého stravování je dobré dodržovat nejen kvůli tomu, abyste měly hezkou postavu. Občas jde také o zdravotní následky, které vám může konzumace určitých jídel ve špatnou dobu přivodit. ... Celý článek»
Seriál Ulice: ep. 3662 - Proč se Magda začne strachovat o maminku?

TEST: Poznáte příznaky Alzheimerovy nemoci? »

Zdenka, maminka Magdy z Ulice, trpí zákeřnou Alzheimerovou nemocí. Ta často přichází pozvolna a někdy si ani neuvědomíte, že právě o tuto nemoc jde. Měly byste zpozornět? Celý článek»
Jóga

Cukrovka, menstruační bolesti či neplodnost: Pomůže hormonální jóga! »

Hormonální jógová terapie, zkráceně HJT, je speciální druh jógy zaměřený na vyvážení hladiny hormonů v těle žen i mužů. Celý článek»
žena s okurkou

Nedokážete se soustředit a padají vám vlasy? Jezte okurky! »

Už od starověku se okurky používají v kuchyni i v tradiční medicíně. Zvlášť oblíbené byly vždy okurky v Indii. A to proto, že v takto teplé zemi okurka dokázala lidské tělo správně hydratovat, ale ... Celý článek»
Lékař

Máte v pořádku očkování proti tetanu? »

Očkování se musí opakovat každých 10 let! Pozor si musí dát hlavně zahrádkáři a kutilové! Celý článek»
voda

Kohoutková voda jako ekologický parťák? Neuvěříte, co všechno v ní číhá »

Ať už jde o obyčejné třídění odpadu či nakupování do vlastní „síťovky“, lidé se snaží žít ekologicky čím dál tím víc a jednou z možností je i pití kohoutkové vody namísto té kupované. Je to ale ... Celý článek»
Oběd v práci

Kde, co kdy: Největší chyby, které děláte při jídle v práci »

Málo času a jídlo před počítačem patří k nejčastějším obědovým nešvarům, chyb ve stravování v práci ovšem existuje mnohem víc. Celý článek»
Drsné výhrůžky i násilí: Jak si Mareš podá Janu?

Jak zabránit napadení už v počátku? Útěk vždy nepomáhá »

Jana z Ulice stále řeší trable s Marešem. Pokusil se jí znásilnit, u další dívky Báry se mu to dokonce povedlo. Nejdřív ho chtěla Jana zažalovat, pak ale oběma dívkám nabídl peněžitou kompenzaci za ... Celý článek»